Socialinio darbo ir socialinės gerovės katedros tyrėjos: E. Šumskienė, J. Mataitytė-Diržienė, J. Charenkova ir K. Kamandulytė kartu su nevyriausybinės organizacijos „Psichikos sveikatos perspektyvos“ kolegėmis: K. Levickaitė ir U. Grigaitė, šiemet vykdė LR Sveikatos apsaugos ministerijos Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo remiamą projektą „Asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų nuostatos apie žmogaus teisių principus, remiantis Jungtinių Tautų žmonių su negalia teisių konvencija” apie žmogaus teises Lietuvos psichikos sveikatos priežiūros sistemoje.
Projekto metu panaudojant kiekybinius ir kokybinius tyrimo metodus buvo aiškinamasi ką įvairūs specialistai – slaugytojai ir jų padėjėjai, socialiniai darbuotojai, medicinos psichologai, gydytojai psichiatrai – žino apie Jungtinių Tautų Žmonių su negalia teisių konvenciją, kokie jos pricipai yra aktualiausi teikiant paslaugas ir kaip būtų galima efektyviau diegti žmogaus teisių standartus psichikos sveikatos paslaugų sistemoje. Tyrimo duomenys suteikė vertingos informacijos apie psichikos sveikatos srityje dirbančių specialistų nuostatas žmogaus teisių srityje, padėjo įvertinti esamų mokymo programų atitikimą žmogaus teisių psichiatrijoje naratyvui bei Konvencijos nuostatoms. Remiantis duomenis teikiamos rekomendacijos teisės aktų korekcijoms, naujų į žmogaus teises orientuotų procesų diegimui įstaigose, mokymų esamam bei naujai psichikos sveikatos priežiūros srityje pradedančiam dirbti personalui, organizavimui.
Projekto metu nebuvo pamiršti ir psichikos sveikatos paslaugų vartotojai – jie taip pat dalyvavo tyrime ir išsakė savo poziciją dėl žmogaus teisių principų taikymo gaunant psichikos sveikatos paslaugas ir būtinybės tobulinti paslaugas.
Susipažinti su projekto rezultatais jau netrukus bus galima tyrimo duomenų pagrindu publikuotoje mokslo studijoje.