Sociologijos akademija
Sociologijos akademija: Žiūrėti pro rakto skylutę yra įvairių pakopų sociologijos studenčių, kurioms labai patinka sociologija ir kurios norėtų šio mokslo žavesiu pasidalinti su kitais žmonėmis, kūrinys.
Ar Jums yra tekę žiūrėti pro rakto skylutę? Jei taip, tuomet tikėtina, jog stebėjote ką nors uždrausto, tai, kas jus domino, gal prajuokino, nustebino, o vėliau neleido užmigti naktimis...
Sociologai pro „rakto skylutes“ žiūri labai dažnai – jie stebi visuomenę, atskiras jos grupes ar individus ir jais stebisi, bandydami suprasti, kas ir kodėl vyksta socialiniame pasaulyje.
Pagrindinis akademijos tikslas yra supažindinti moksleivius su socialiniais mokslais ir jų problematika, skatinti socialinės vaizduotės lavinimą bei praktiškai nagrinėti kasdieniame gyvenime iškylančius klausimus apie mus supantį socialinį pasaulį. Rudenį ir pavasarį susitinkame Filosofijos fakultete ir visi kartu dalinamės kasdienio pasaulio įžvalgomis, diskutuojame apie visuomenės problemas, su kuriomis susiduriame kiekvienas iš mūsų, laviname socialinę vaizduotę įdomių paskaitų, seminarų, filmų peržiūrų ir praktinių užsiėmimų metu. O vasarą susitinkame Sociologijos akademijos stovykloje, kurios metu gyvai prisiliečiame prie sociologinių tyrimų tikrovės. Visa tai ir vaišės – jums nemokamai.
Sociologijos akademijos užsiėmimų temų pavyzdžiai:
Politika – arčiau nei Tu manai;
- Seksualumas ir draugystė;
- Nusikaltimų kasdienybė;
- (Pa)tiriant miestą;
- Gyvenimas už visuomenės ribų;
- Subkultūros: pasipriešinimas ar mada?.
Moksleiviams siūlome:
- Gyvenimą keičiantį supratimą apie save ir kitus;
- Sociologijos akademijos diplomą;
- Smagų laiką ir naujų pažįstamų;
- Skanias picas bendriems šeštadienio pietums.
Daugiau informacijos apie akademiją ir sociologiją apskritai rasite Filosofijos fakulteto Sociologijos studentų kuriamame intelektualiai provokuojančiame ir visiškai nenuobodžiame tinklaraštyje Sociali Sociologija.
Kūrybingumo mokykla
„Kūrybingumo mokykla“ – naujos kartos mokymosi platforma, skirta vyresniųjų klasių moksleiviams. Reklamos agentūros „New!“ įkūrėjas Tomas Ramanauskas ir Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto dėstytojas doc. dr. Kristupas Sabolius trumpose ir moderniose video pamokose pristato didžiausius kūrybingumo mitus – ir juos iškarto paneigia.
„Kūrybingumo mokykla“ subalansuota vyresniųjų klasių moksleiviams, tačiau ji atvira visiems – pamokos bus viešai prieinamos mokyklos internetinėje svetainėje ir socialiniuose tinkluose.
Patys išradingiausi „Kūrybingumo mokyklos“ mokiniai bus apdovanoti ypatingais prizais. Mokyklos studijų draugas Vilniaus universitetas įsteigė įspūdingą 4000 eurų stipendijų fondą, atiteksiantį sumaniausių konkurso dvyliktokų dešimtukui. O projekto draugas „Swedbank“ jau daugybę metų investuoja į jaunos auditorijos edukaciją, todėl laimėtojams įteiks dešimt išmanių prizų, tarp kurių – Apple MacBook, iPadPro, GoPro kamera ir kitos gėrybės.
Kūrybingumo mokyklos prieiga socialiniame tinkle Facebook
Daugiau prizų ir pamokos jūsų kūrybingumui – http://kurybingumomokykla.lt/
Vaizduotės Laboratorija 2016-2017
10-12 klasių moksleiviams skirtose prof. Kristupo Saboliaus Vaizduotės laboratorijose pristatomi menininkai bei teoretikai, skiriantys išskirtinį dėmesį įvairioms vaizduotės praktikoms (iš tarpdisciplininių mokslų perspektyvos). Remiantis menininkų atradimais ir pasitelkus mokslines studijas, pateikiama praktinė metodika, kuri leidžia vaizduotę taikyti kūrybingumo lavinimui plačiausia prasme.
Vaizduotės Laboratorijos skirtos padėti moksleiviams susidaryti platesnį požiūrį į mokslą, jo galimybes bei praktinį pritaikomumą kūrybingumo lavinimo srityje. Gilinantis į šiuolaikines vaizduotės praktikas įvairiose meno sferose, jų supratimui pagilinti pasitelkiama teorinių disciplinų – menotyros, psichologijos, psichoanalizės, estetikos, filosofijos, neuromokslo – požiūrių įvairovė, o moksleiviams skiriamos praktinės užduotys padeda pažinti savo gebėjimus, kas tuo pačiu leistų ir pasirinkti gabumus atitinkančią specialybę.
KADA?
Vaizduotės laboratorijos vyko 2016-2017 mokslo metų rudens ir pavasario semestruose, po tris susitikimus šeštadieniais:
- Pirmoji Vaizduotės Laboratorijų sesija – 2016 m. spalio-lapkričio mėn.
- Antroji Vaizduotės laboratorijų sesija – 2017 metų vasario-kovo mėn.
Vaizduotės laboratorijos akimirkos.
Moksleivių atsiliepimai.
Informacinis pranešimas.
KUR?
Vaizduotės Laboratorijos vyksta Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete (Universiteto g. 9, Vilnius).
Apie Vaizduotės laboratorijų lektorių:
Kristupas Sabolius, rašytojas ir Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto profesorius, tyrinėja tradicines ir alternatyvias kūrybingumo formas bei analizuoja prieštaringą vaizduotės vaidmenį Vakarų mąstymo teorijose. Jis yra trijų mokslinių monografijų autorius Proteus and the Radical Imaginary (2016); Įsivaizduojamybė (2013); Įnirtingas miegas. Vaizduotė ir fenomenologija (2012). Dėsto estetikos, šiuolaikinės meno filosofijos ir vaizduotės teorijų kursus, bendradarbiavo kuruojant keletą parodų. 2006 m. išleido debiutinį romaną Bloga knyga, parašė keletą pjesių bei scenarijų kino filmui Lošėjas (bendraautoris rež. Ignas Jonynas), kuris tapo pirmuoju Baltijos šalių filmu įtrauktu į San Sebastiano kino festivalio programą, o Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimuose Sidabrinė gervė 2014 buvo pripažintas geriausiu metų filmu. Kartu su Tomu Ramanausku išleido kūrybingumo provokacijų knygą Žmogus, kuris žinojo viską (2014) bei rengia įvarius kūrybingumo skatinimo mokymus.
Vaizduotės Laboratorijos vykdomos pagal projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“ Nr. 09.3.3-ESFA-V-711-02-0001