Kinijos kultūrinė, ekonominė ir politinė įtaka yra jaučiama visame pasaulyje. Programoje Kinija studijuojama iš istorinės ir šiandienos aktualijų perspektyvos, derinant skirtingas disciplinas (kultūros studijas, istoriją, antropologiją, filosofiją, religijų, literatūros ir meno studijas ir kt.). Didelis dėmesys skiriamas kinų kalbos studijoms; pabaigus studijas pasiekiamas B2 kalbos lygis. Programoje dėsto ne tik vieni geriausių regiono specialistų iš Lietuvos, bet ir užsienio mokslininkai; siekiama ugdyti aukštas tarpkultūriškumo ir tarptautiškumo kompetencijas demonstruojančius Kinijos specialistus. Iki 50 proc. studijų trukmės galima studijuoti Kinijos, Taivano ir kituose užsienio universitetuose, taip pat yra galimybė rinktis gretutines studijas Vilniaus universitete.
Apie programą
Krypčių grupė
Humanitarinių mokslų bakalauras
Studijų trukmė
4 metai
Studijų kryptis
Regiono studijos
Programos kreditai
240 kreditų
Kvalifikacinis laipsnis
Humanitarinių mokslų bakalauras
Valstybės nefinansuojamos vietos metinė studijų kaina
4 108 EUR
Priėmimas vykdomas į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas.
Studijų programos komiteto pirmininkė doc. dr. Kristina Garalytė, el. p.
Studijuoti verta
Kodėl ši programa?
• studijuosi Kinijos kultūrą ir visuomenę iš istorijos, religijos, literatūros ir kitų akademinių disciplinų perspektyvos;
• išmoksi kinų kalbą B2 lygiu;
• dalyvausi vienų geriausių regiono specialistų iš Lietuvos, Kinijos ir kitų užsienio universitetų paskaitose;
• galėsi studijuoti Kinijos, Taivano ir kituose užsienio universitetuose;
• pažinsi senąją ir šiuolaikinę Kinijos kultūrą;
• galėsi įsitraukti į akademines ir neformalias veiklas, susijusias su Kinija ir Taivanu;
• atliksi praktiką Lietuvos arba užsienio organizacijose, įstaigose ir įmonėse, dirbančiose su Azijos šalimis.
Absolventai dirba
• verslo, turizmo ir kultūros įstaigose;
• diplomatinėse atstovybėse;
• vertimų biuruose ir leidyklose;
• vyriausybinėse ir nevyriausybinėse organizacijose;
Barbora Drąsutytė, vyresnioji mokymosi konsultantė finansinių nusikaltimų prevencijos srityje
Azijos studijų dėka gebu supančius reiškinius vertinti nuosekliai, išmokau remtis faktais, kartu išlaikydama atvirą mąstymą. Trečiame kurse didžiausią patirčių bagažą parsivežiau iš dalinių studijų Kinijoje. Studijuodama įgijau korepetitorės patirties, o po studijų pasirinkau švietimo sritį. Šiandien dirbu darbą, susijusį su suaugusiųjų mokymusi verslo operacijų aplinkoje. Kiekvieną dieną pritaikau studijų metais išugdytus gebėjimus – nuo informacijos ir dokumentų administravimo iki kritinio mąstymo, efektyvaus laiko planavimo ir prasmingo tarpkultūrinio bendravimo.
Mokantis kinų kalbos ir kultūros neišvengiamai teks mokytis ir kitokio pasaulio suvokimo. Kodėl šitie žmonės rašo paveiksliukais? Kodėl jie sako taip, o daro priešingai? Ar jie nepagalvojo, kad paskaitose miegoti negražu? Studijuodama Azijos studijų bakalauro programą išmokau nepykti už kartais absoliučiai priešingą mūsų įpročiams kinų elgesį, o klausti kodėl ir ieškoti atsakymų istoriniuose, kultūriniuose bei geografiniuose kontekstuose. Šie įgūdžiai tapo labai stipriu pagrindu, leidžiančiu Kinijoje patogiai gyventi ir dirbti.
Vaidotas Bačianskas, VU sinologas
Azijos studijos man suteikė unikalią galimybę pažinti Kiniją ir kitas rytų Azijos regiono kultūras akademiniame bei praktiniame kontekste. Dėl sparčiai augančios šio regiono svarbos mūsų bei tarptautinės visuomenės ekonominiuose, kultūriniuose ir politiniuose procesuose Azijos studijose įgytas kompetencijas galima pritaikyti itin įvairios veiklos srityse. Vieniems ši programa leidžia užmegzti asmeninį ryšį su tolimųjų kultūrų atstovais, kitiems tai tampa langu į neatrastas erdves ar proga tobulėti ir siekti karjeros – svarbiausia yra nebijoti iššūkių ir naudotis visomis Azijos studijų programos teikiamomis galimybėmis.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika.
Daugiau informacijos