Vilniaus universitetas, bendradarbiaudamas su Nacionaline švietimo agentūra projekte „Pedagogų kompetencijų stiprinimas nacionalinėse kvalifikacijos tobulinimo programose ir magistrantūros studijose“, kviečia pedagoginius darbuotojus (išskyrus aukštųjų mokyklų darbuotojus) dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo programoje FILOSOFIJOS IR ETIKOS MOKYTOJŲ DALYKINIŲ IR DIDAKTINIŲ KOMPETENCIJŲ TOBULINIMAS.
Programa skirta Filosofijos ir/ar Etikos mokytojams, dirbantiems pagal bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas ir mokantiems arba siekiantiems mokyti Filosofijos dalyko 11-12 klasėse ar Etikos dalyko 1-12 klasėse.
* Mokymai skirti tik pedagogams, dirbantiems bendrojo ugdymo įstaigose, registruotiems Pedagogų registre ir dirbantiems pedagoginį darbą.
* Mokymuose gali dalyvauti tik tie pedagoginiai darbuotojai, kurie iki šiol nėra dalyvavę nei vienoje projekto „Pedagogų kompetencijų stiprinimas nacionalinėse kvalifikacijos tobulinimo programose ir magistrantūros studijose“ finansuojamoje veikloje (nei bet kurioje nacionalinėje kvalifikacijos tobulinimo programoje, nei magistrantūros studijose).
Programos anotacija
Programa siekiama ne tik supažindinti, bet pasiūlyti kurti bei išbandyti įvairias filosofijos ir etikos mokymo(si) strategijas, metodus, priemones bei vertinimo strategijas.
Programos turinys supažindina su pagrindinėmis filosofijos ir etikos kryptimis, jų mokymo metodologinėmis prieigomis, pabrėžia filosofijos ir etikos santykį su asmens gyvenimu, aplinkiniu pasauliu, skatina asmens tobulėjimą bei ugdo atsakingą pasaulio pilietį.
Esminės programos dalys 1. Filosofijos ir etikos metodologiniai aspektai: supažindina su pagrindinėmis filosofijos ir etikos metodologinėmis prieigomis; orientuojasi į Filosofija vaikams metodiką; 2. Probleminis etikos dėstymas. Šiuolaikiniai metodai ir priemonės problemiškai pristato etinių dilemų ir problemų tematiką; pagilina skirtingų etinių teorijų žinias, analizuoja aktualias šiuolaikinės praktinės etikos sritis bei pristato skirtingas metodikas, įvairių priemonių pritaikymą konkrečioms problemoms ir klausimams. 3. Filosofinės problemos ir metodologinės filosofijos mokymo prieigos: atsižvelgiant į tai, kad Filosofijos dalykas naujai įvestas į vidurinio mokymo programą, šiam dalykui skiriamas ypatingas dėmesys. Dalis 3.1. Pamatinės filosofijos problemos filosofijos žinias pagilina tiek istoriškai, tiek problemiškai, siekiant parodyti ne tik skirtingas filosofines mokyklas, tačiau ir tai, kad jų studijavimas reikalauja skirtingos metodologijos. Atskleidžiama filosofinio argumentavimo svarba, filosofijos kaip gyvenimo būdo samprata. Programa ne tiek siekia išdėstyti visą filosofijos istoriją, kiek įgalinti ir nukreipti mokytojus savarankiškam studijavimui. 3.2. Filosofinė ideologijos, teisės, valstybės, socialinės tikrovės analizė tiesiogiai atliepia Filosofijos BP turinį ir gilinasi į įvairius socialinės filosofijos aspektus. 3.3 Filosofijos šaltiniai ir kritinė literatūra supažindina su filosofinių tekstų analizės ir interpretacijos specifika, pristato šiuolaikines filosofinių tyrimų tendencijas.
Programos organizavimas
Programa bus įgyvendinama bendradarbiaujant su tarptautiniais ir nacionaliniais partneriais. Programos įgyvendinime dalyvaus Vilniaus universiteto akademiniai padaliniai, NVO įstaigos ir draugijos, individualios veiklos atstovai.
Dalyviams, įvykdžiusiems programą, bus išduotas kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimas ir akademinė pažyma apie studijuotus dalykus, kurie gali būti užskaityti studijuojant Dalyko pedagogikos (filosofijos ir etikos šaka) bakalauro studijų programą, vadovaujantis Vilniaus universiteto studijų tvarkos aprašu.
Nacionalinės kvalifikacijos tobulinimo programos įgyvendinimas pagal Švietimo plėtros programos pažangos priemonę Nr. 12-003-03-06-01 „Pirmiausia – mokytojas“ bus finansuojamas Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.
Kontaktai pasiteiravimui:
Vilniaus universitetas, Andrijana Leonienė