Netradicinė dovana mokytojų dienos proga
Spalio 5 d. mokiniai neša gėlių, sako sveikinimus, dėkoja savo mokytojams, šią dieną mokytojus sveikina ir šalies vadovai, ir ministerijų atstovai, ir mokinių tėvai. Vilniaus universitetas šias metais nusprendė neapsiriboti vien tik žodiniu sveikinimu ir Lietuvos mokytojams įteikė dovaną – nemokamų nuotolinių paskaitų ir seminarų ciklą. Pasak doc. Astos Meškauskienės: „Mokytojų diena, gera proga ne tik pasveikinti bei padėkoti pedagogams, bet ir įteikti jiems dovaną. Dovanos idėja buvo sugalvota ir įgyvendinta Filosofijos fakulteto Pedagogų kompetencijų tobulinimo ir plėtros centro kartu su VU Komunikacijos ir rinkodaros skyriumi“.
„Mokytojų dienos proga nesinorėjo tik skambių žodžių apie mokytojo pašaukimą ir palinkėjimų neprarasti motyvacijos – kilo mintis mokytojams padovanoti kažką apčiuopiamo ir vertingo - Vilniaus universiteto mokslininkų pasidalijimą patirtimi, jų žinias ir patarimus“ – pasakojo VU Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus atstovė Vilma Zarankaitė.
Skaityti daugiau

Lapkričio 27 d. įvyko jau 5-oji Vilniaus savižudybių intervencijos metodų konferencija, kurią organizuoja Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Suicidologijos tyrimų centras kartu su Lietuvos psichologų sąjunga. Šiais metais konferencijos organizatoriai ir pranešėjai koncentravosi į COVID-19 pandemijos poveikį savižudiškam elgesiui, psichologinių traumų ir savižudybių sąsajas, savižudybių postvenciją, atskirai išskiriant pagalbą klinicistams po paciento ar kliento savižudybės. Nuo 2016 m. organizuojama konferencija kiekvienais metais sulaukia didelio susidomėjimo, šiais matais į konferenciją užsiregistravo 1150 žmonių. Tai didžiausias skaičius nuo konferencijos organizavimo pradžios. Kadangi konferencija vyko nuotoliniu būdu, užsiregistravusiųjų skaičiaus nebuvo ribojamas. Nepaisant to visus pranešimus klausė apie 600-700 žmonių. Tai yra įspūdingas rezultatas, nors konferencija buvo skirta Lietuvai, bet buvo sulaukta kelių dalyvių iš Latvijos, Vokietijos, Rusijos ir kitų šalių – pasakojo VU Suicidologijos tyrimų centro vadovas doc. Paulius Skruibis.
Vilniaus universiteto mokslininkų vykdytas psichologinės sveikatos tyrimas atskleidė, kad koronaviruso krizė neigiamai paveikė žmonių psichologinę savijautą. Taigi Lietuvoje vėl griežtinant ribojimus dėl COVID-19, psichologai ragina atkreipti dėmesį ne tik į fizinę, bet ir į psichologinę sveikatą bei dalinasi rekomendacijomis, kokie pagalbos sau būdai gali būti veiksmingi mažinant kylantį nerimą.
International Student Exchange Programs (ISEP) - studentų mainų programa, kuri didžiuojasi daugiau nei 300 aukštojo mokslo institucijų iš 50 pasaulio šalių partneryste.
2020 m. lapkričio 27 d. vyks 5-oji Vilniaus savižudybių intervencijos metodų konferencija. Šį kartą konferencija vyks nuotoliniu būdu. Konferencijoje kalbėsime apie COVID-19 pandemijos poveikį savižudiškam elgesiui, psichologinių traumų ir savižudybių sąsajas, savižudybių postvenciją, atskirai išskiriant pagalbą klinicistams po paciento ar kliento savižudybės.
