DĖMESIO! Skelbiamas papildomas priėmimas į edukologijos doktorantūrą.
Nuo rugpjūčio 14 d. bus galima pateikti prašymą ir privalomus dokumentus prisijungus prie Vilniaus universiteto priėmimo į trečiosios pakopos studijas internetinės stojančiųjų aptarnavimo sistemos (ISAS) (adresu – https://is.vu.lt/pls/dokt/isas.login).
Priėmimas į Vilniaus universiteto doktorantūros studijas vyksta VU nustatyta tvarka.
Doktorantūros komitetui pretendentas iki rugsėjo 14 d. turi pateikti:
1. Mokslinį projektą el. paštu – ;
2. savo straipsnius, konferencijoje skaitytus pranešimus, mokslo konkursuose premijuotus darbus ir kt. el. paštu – .
Motyvacinis pokalbis su priėmimo komisija vyks rugsėjo 19 d. 11 val. nuotoliniu būdu (pateikusiam visus reikiamus dokumentus, bus atsiųsta prisijungimo nuoroda).
Daktaro disertacijų tematikos ir galimi vadovai 2024 m.
Informacija stojantiems į Jungtinę Edukologijos mokslo doktorantūrą 2024 m.
Atviro konkurso į edukologijos mokslo krypties doktorantūros studijas Vilniaus universitete 2024 m. sąlygos ir tvarka.
Į edukologijos mokslo krypties doktorantūrą kandidatai priimami atviro konkurso būdu. Atvirame konkurse gali dalyvauti asmenys, turintys magistro kvalifikacinį laipsnį arba jam prilygintą aukštąjį išsilavinimą.
Prašymai leisti dalyvauti konkurse stojant į doktorantūrą pateikiami VU doktorantūros ir rezidentūros skyriui kartu su jo nustatytais dokumentais nuo gegužės 2 d. iki birželio 24 d. 24.00 val. adresu https://www.vu.lt/studijos/doktoranturos-studijos/priemimas-dokt
Doktorantūros komitetui pretendentas iki birželio 20 d. (imtinai) turi pateikti:
- Mokslinį projektą el. paštu – ;
-
savo straipsnius, konferencijoje skaitytus pranešimus, mokslo konkursuose premijuotus darbus ir kt. ar jų kopijas el. paštu –
2024 m. birželio 28 d. 11 val. 208 aud. stojantieji kviečiami dalyvauti mokslinio projekto vertinimo komisijos posėdyje. Posėdžio metu pretendentas prašomas atsakyti į komisijos narių klausimus.
Ateidami į pokalbį stojantieji turi atsinešti savo mokslo darbų kopijas (jeigu turi).
Reikalavimai moksliniam projektui
REKOMENDACINIAI REIKALAVIMAI MOKSLINIO TYRIMO PROJEKTUI
1. Stojančiojo į doktorantūrą mokslinio tyrimo projektas (toliau – Projektas) yra savarankiškas mokslinis darbas, kurio tikslas yra atskleisti autoriaus mokslinius gebėjimus, kūrybiškumą, metodologinį pasirengimą, motyvaciją, teorinį pasirengimą bei praktinę patirtį, taip pat konkretų mokslinį įdirbį pasirinktoje tematikoje.
2. Moksliniame projekte turi būti apibūdinama ketinama gvildenti mokslinė problema, įvertinamas jos aktualumas bei dabartinė išnagrinėjimo situacija, apibrėžtas darbo tikslas ir uždaviniai, nurodomos galimos jų sprendimo kryptys ir būdai.
3. Projektą turi sudaryti šios dalys:
• ĮVADAS. Jame atskleidžiamas temos aktualumas, naujumas, kodėl šią temą yra būtina tirti, suformuluojama problema, planuojamos disertacijos objektas, tikslas ir uždaviniai, gali būti suformuluotos ir hipotezės ar ginamieji teiginiai.
• LITERATŪROS APŽVALGA. Šioje dalyje apžvelgiamas temos ištirtumas Lietuvoje ir pasaulyje, atskleidžiama, kaip disertacija galėtų papildyti jau atliktus tyrimus.
• METODOLOGIJA. Šioje dalyje aptariamos teorinės prieigos, galimi tyrimo metodai ir eiga, paaiškinama, kaip bus analizuojami gauti duomenys, koks bus jų patikimumas.
• BIBLIOGRAFIJA. Šioje dalyje pateikiami šaltiniai ir literatūra, kurie buvo naudoti rengiant projektą.
4. Projekto apimtis 8 000 – 12 000 spaudos ženklų (įskaitant tarpus), t.y. apie 4-5 puslapius.
5. Tekstas spausdinamas 1,5 intervalo eilutėmis, 12 dydžio, Times New Roman stiliaus raidėmis. Puslapio paraštės: 3 cm – kairėje, 1,5 – cm dešinėje; viršuje ir apačioje – 2 cm.
MOKSLINIO TYRIMO PROJEKTO VERTINIMO KRITERIJAI
1. Tiksliai ir aiškiai suformuluotas tyrimo objektas, mokslinė problema, tikslai ir uždaviniai.
2. Apibrėžtas pasirinktos temos aktualumas mokslinių tyrimų ir plėtros kontekste.
3. Stojantysis gali teoriškai pagrįsti būsimus tyrimus, yra susipažinęs su jau atliktais pasirinktos mokslinės temos tyrimais, gali nurodyti sąsajas tarp skirtingų darbų, kritiškai palyginti ir apibendrinti.
4. Numatyta tiriamoji medžiaga atitinka tyrimo objektą, yra autentiška ir pakankama.
5. Numatyta tikslus ir uždavinius atitinkanti tyrimo metodologija.
6. Darbas parašytas taisyklinga lietuvių kalba bei atitinka bendruosius mokslinių darbų reikalavimus (sąžiningai parašytas, pateikiamos originalios bei naujos idėjos, logiškai ir nuosekliai dėstomos mintys, nuoseklios šaltinių nuorodos bei bibliografija, taisyklingas mokslinės kalbos stilius).