Edukacinės ir vaiko psichologijos magistrantūros programos tikslas – parengti aukštos kvalifikacijos psichologą, besivadovaujantį profesinės etikos principais, giliomis bendrosios, edukacinės psichologijos, vaiko raidos žiniomis ir teikiantį įrodymais bei empirika grįstas psichologinio įvertinimo, intervencijų, prevencijos ir psichikos sveikatą stiprinančias paslaugas vaikui / jaunuoliui, jo šeimai, ugdymą ir vaiko gerovę užtikrinančioms institucijoms ir bendruomenei.
Programa atitinka EFPA (Europos psichologų asociacijų federacijos) Europos psichologų švietimo ir mokymo standartuose EuroPsy nurodytus reikalavimus.
Programą baigę absolventai laukiami ugdymo įstaigose, vaiko gerove besirūpinančiose institucijose – vaikų globos įstaigose, socializacijos centruose, vaiko teises ginančiose organizacijose bei sveikatos priežiūros įstaigose, privačioje praktikoje, doktorantūros studijose, turi galimybę gauti Europsy sertifikatą ir tapti registruotu Europos psishologų bendrijos nariu.
Apie programą
Priėmimas vykdomas į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas.
Studijų programos komiteto pirmininkė doc. dr. Sigita Girdzijauskienė, el. p.
Diplomų įteikimo šventė
Diplomų teikimo Fakulteto absolventams šventė numatyta 2024 m. birželio 26 d:
- Bakalaurams – 14 val.
-
Magistrams ir PPS absolventams – 17 val.
Praktika
Edukacinės ir vaiko psichologijos profesinės praktikos tvarkos aprašas
Edukacinės ir vaiko psichologijos dalyko Profesinė praktika aprašas
Edukacinės ir vaiko psichologijos studento(ės) praktinio mokymo sutartis
Edukacinės ir vaiko psichologijos pavyzdinės profesinės praktikos užduotys
Edukacinės ir vaiko psichologijos studento(ės) profesinės praktikos įvertinimas
Aktualu
Studijas reglamentuojantys dokumentai
Psichologijos instituto prašymas tyrimui
Atlikdami psichologinius tyrimus, užpildykite PRAŠYMO FORMĄ (pildymo instrukcija), atsiųskite ją iš savo VU el. pašto administratorei . Prašymo forma bus pasirašyta DVS „Avilys“ priemonėmis ir užregistruota per penkias darbo dienas, nuorašas bus išsiųstas Jums VU el. paštu.
Sužinokite daugiau
Doc. dr. Sigita Girdzijauskienė
Kuriant bet kurią psichologijos bakalauro ar magistro programą gaires nustato du dokumentai – Psichologų rengimo reglamentas ir EuroPsy europinis psichologų kvalifikacijos standartas (apie jį plačiau http://www.europsy.lt/). Tai tarsi rėmai, į kuriuos talpinama programa. Iš kitos pusės Edukacinės ir vaiko psichologijos absolventas turi gebėti atlikti tas funkcijas, kurios nurodytos švietimo įstaigų psichologų pareiginėse nuostatose. Kartu mes girdime, ką siūlo praktikoje dirbantys psichologai bei mūsų pačių studentai. Nuo šių mokslo metų Edukacinės ir vaiko psichologijos programa gerokai atnaujinama. Išsamus interviu su doc. dr. Sigita Girdzijauskiene, apie Edukacinės ir vaiko psichologijos magistrantūros studijų programą.
Absolventai apie programą
Uldė Sirtautė
Edukacinės psichologijos magistrantūrą (tuo metu ji taip vadinosi) baigiau 2012 metais. Šiuo metu dirbu Tarptautinėje Amerikos mokykloje Vilniuje psichologe ir užsiimu privačia praktika su vaikais, paaugliais ir šeimomis. Magistro studijos išmokė būti lanksčiai dirbant skirtingose mokyklose bei bendraujant su daug šeimų ir vaikų. Jos taip pat davė drąsos nebijoti plataus edukacinio psichologo darbo spektro: konsultavimo, vertinimo, pamokų ir seminarų vedimo, apklausų, metodinės medžiagos rengimo, meditavimo prieš didelę auditoriją ir plastelininių medžių lipdymo kartu su mokytojais. Jaučiuosi, kad mano darbe labai daug gyvybės ir judesio!
Violeta Pilipuitienė
Esu Edukacinės ir vaiko psichologijos magistrantūros programos absolventė. Po studijų įsteigiau VšĮ „Vaiko psichologinės pagalbos centras“, kuriame vaikų raidos specialistai teikia kompleksinę pagalbą vaikams, kurie patiria sunkumų mokydamiesi, susiduria su sudėtingomis gyvenimiškomis situacijomis, kuriuos ilgą laiką kankina nerimas, įvairios baimės, liūdesys.
Magistratūros metu įgijau žinių apie vaiko raidą ir psichopotalogija, apie šeimos struktūrą ir jos dinamiką, apie psichologinį įvertinimą, apie raidos specialistų bendradarbiavimą. Studijos suteikė ne tik žinių, bet ir žinojimą, kad tai ko aš išmokau yra reikalinga. Ir tai tiesa!
Gintarė Šabūnienė
Vilniaus pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė
Edukacinės ir vaiko psichologijos magistro studijose praplėčiau savo žinias apie vaikų raidą, emocijas ir elgesio ypatumus, vaikų mokymosi ypatybes ir kt. Čia ugdžiau savo įgūdžius atpažinti ne tik vaiko sunkumus, bet ir galias, jautriai atliepti poreikius. Žinių visada norisi vis daugiau, tačiau yra daug lengviau tobulintis ir gilinti savo žinias, kai turi tvirtą pamatą, nuo kurio gali atsispirti. Vienareikšmiškai svarbiausia, ką gavau šiose studijose – tai patikimo vaikų ir paauglių psichologinio įvertinimo įrankius, t.y. įgūdžius kokybiškai naudoti Lietuvoje standartizuotus ir adaptuotus psichologinio vertinimo instrumentus, o šie įgūdžiai labai vertingi tiek ieškantis darbo, tiek jau dirbant. Ne ką mažiau svarbūs - įgauti psichologinio konsultavimo pagrindai, kuriuos turėjau galimybę stiprinti profesinės praktikos metu. Taip pat ir įgūdžiai pažvelgti plačiau ir matyti bendruomenei aktualias psichologines temas, t.y. vykdyti tyrimus, analizuoti gautus rezultatus ir atsižvelgiant į juos rengti rekomendacijas, šviečiamąsias veiklas, prevencines ar intervencines priemones arba parinkti ir pritaikyti jau sudarytas programas. Tai tik dalis įgūdžių, kurie ryškiausiai atsispindi galvojant apie studijų naudą. Kiek ir ko pasiimsime iš mokymosi universitete – didžiąja dalimi priklauso tik nuo mūsų pačių. Nereikėtų pamiršti, kad čia taip pat nuolat mokiausi ir stiprinau savo įgūdžius planuoti laiką, prioretizuoti darbus, suklydus – nepasiduoti, o ieškoti sprendimų.
Giedrė Syvertsen
Pastaruosius penkerius metus darbuojuosi vaikų ir paauglių psichiatrinėje poliklinikoje viename Norvegijos miestelyje. Poliklinika užsiima vaikų ir paauglių tyrimu, diagnostika bei gydymu. Dirbame su įvairių sunkumų turinčiais vaikais bei jų artimiausia aplinka, tėvais ir mokymo įstaigomis. Savo darbe nuolat naudoju žinias, įgytas Edukacinės psichologijos magistrantūros studijų metu. Ši programa man davė tvirtą pagrindą po kojomis, nes išmokti dalykai buvo lengvai pritaikomi praktikoje.
Irina Mikėnienė
Edukacinės psichologijos magistro studijas užbaigiau 2013 m. Dabar esu VIMS – International Meridian School psichologė bei Kompleksinės pagalbos šeimoms projekto psichologė. Šios magistro studijos buvo labai kryptingos ir orientuotos į realias žinias bei įgūdžius, kurių reikės dirbant, itin daug pasitikėjimo savimi suteikė aktyvi praktika mokykloje. Pabaigus studijas iš karto pradėjau darbą gimnazijoje, jausdama tvirtą pagrindą po kojomis. Žinoma, tai buvo tik startas profesinei karjerai, mat renkantis šią sritį, svarbu priimti ir mokymosi visą gyvenimą stilių. O darbas švietimo įstaigoje yra labai dinamiškas: darbe reikia tikslumo, kantrybės, susikaupimo atliekant įvertinimus, tyrimus, jautrumo ir išminties konsultuojant, kūrybiškumo ir energijos organizuojant įvairias prevencines veiklas, renginius.
Edita Babkovskienė
Edukacinės ir vaiko psichologijos 2 kurso magistrantė
Rinkdamasi Edukacinės ir vaiko psichologijos magistro studijas tikėjausi, kad čia gausiu plačių žinių apie vaiko raidą, emocijų, elgesio ir mokymosi ypatumus. Ir šie mano lūkesčiai išsipildė su kaupu! Ypatingai vertinu tai, kad mokėmės matyti vaiko patiriamus sunkumus ir ieškoti jų sprendimo, atsižvelgdami į kontekstą: vaiko stiprybes, šeimą, mokyklos ir bendruomenės teikiamas paslaugas. Šiose studijose sukuriama daug galimybių stiprinti praktinius konsultavimo, vertinimo, prevencinių programų kūrimo įgūdžius. Taip pat man svarbu, kad išmokau taikyti patikimus, standartizuotus, Lietuvoje adaptuotus įvertinimo įrankius. Po studijų jaučiuosi turinti tvirtą pagrindą dirbti ir toliau tobulintis pagalbos vaikams ir paaugliams srityje.