Religijos studijos

P cover 009

Religijos studijų magistrantūra yra plečiamojo tipo tarpdalykinės studijos, jungiančios religijos ir kultūros sąveiką tyrinėjančius mokslus (religijos filosofiją, teologiją, biblistiką, religijų istoriją, religijos sociologiją, meno istoriją ir kt.). Studijų turinys grindžiamas žiniomis ir įgūdžiais, įgytais pirmosios pakopos universitetinėse studijose, tačiau šios žinios ir įgūdžiai yra esmingai plečiami. Tai suteikia studijuojantiesiems galimybę pažinti religijos fenomenus, juos analizuoti bei suprasti iš nekonfesinių pozicijų. Teologijos ir religijotyros disciplinų studijos suteikia išsamias žinias apie įvairius religijos aspektus, o studijuojant religijos filosofijos disciplinas formuojamas platesnis kontekstas, ugdomas paradigminis mąstymas ir savirefleksija.

Religijos studijų magistro programos tikslas – tarpdalykiniu ir nekonfesiniu pagrindu rengti aukštos kvalifikacijos religijos mokslų specialistus, atitinkančius Europos ir pasaulio standartus, aiškiai suvokiančius religijos situacijos šiuolaikiniame sekuliarizuotame pasaulyje savitumą bei gebančius įgytas žinias taikyti savarankiškoje profesinėje ar/bei mokslinėje veikloje.

Religijos studijų programos pagrindiniai uždaviniai:

  • suteikti profesinių žinių religijotyros, religijų istorijos, religijos filosofijos, teologijos, biblistikos, religijos bei kultūros sąveikos srityse; formuoti rengiamų specialistų kompetenciją analizuoti religijos vietą kultūroje, visuomenėje bei valstybėje;
  • ugdyti intelektualias asmenybes, kurios būtų atviros religinei tradicijai;
  • sudaryti galimybę gabesniems studentams atlikti mokslinius tyrimus religijos srityje bei tęsti studijas doktorantūroje.

Nuo 2024-2025 mokslo metų programa atnaujinta, orientuojantis į tarpdalykinius religijos tyrimus plačiąja prasme, o sykiu akcentuojant filosofinę prieigą prie religijos fenomeno bei į šį fenomeną žvelgiant iš europietiškos krikščioniškos tradicijos perspektyvos.

Priėmimas vykdomas į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos