Studijų programos tikslas – parengti aukštos kvalifikacijos organizacinės psichologijos srities specialistus, besivadovaujančius giliomis žiniomis apie organizacinę, darbo ir personalo psichologiją. Studijos įgalina vadovautis profesinės etikos principais ir vertybėmis, gebėti vystyti mokslinius ir taikomuosius tyrimus, taikyti pažangius empirinių duomenų statistinės analizės metodus. Išmokstama dirbti tarpdisciplininėse profesionalų komandose, teikti personalo vertinimo ir ugdymo, veiklos valdymo, organizacijų kompleksinių tyrimų ir vystymo bei kitas profesines paslaugas.
Programa parengta taip, kad atitiktų visas kompetencijas, nurodytas EuroPsy darbo ir organizacijų psichologo kompetencijų apraše. Dalykus dėsto nuolat savo kvalifikaciją keliantys dėstytojai. Studijas praturtina į skirtingas paskaitas dalytis savo patirtimi kviečiami organizacinės psichologijos alumnai.
Programos metu įgytos taikomo pobūdžio žinios realizuojamos atliekant keturių mėnesių profesinę praktiką į pirmąjį Geidžiamiausių Lietuvos darbdavių dvidešimtuką patenkančiose organizacijose ar konsultacinėse kompanijose. Magistro darbų temų spektras, sudarant sąlygas studentams analizuoti ne tik jau klasika tapusius fenomenus, tokius kaip organizacinis įsipareigojimas ar lyderystės stilius bet ir itin modernius veiksnius, tokius kaip mobilių programėlių taikymo žmogiškųjų išteklių valdyme efektyvumas, leidžia užtikrinti didesnį studentų įsitraukimą ir šiuolaikiniam pasauliui aktualių žinių įgijimą.
Apie programą
Priėmimas vykdomas į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas.
Studijų programos komiteto pirmininkė doc. dr. Irena Žukauskaitė, el. p.
Diplomų įteikimo šventė
Diplomų teikimo Fakulteto absolventams šventė numatyta 2024 m. birželio 26 d:
- Bakalaurams – 14 val.
-
Magistrams ir PPS absolventams – 17 val.
Praktika
Organizacinės psichologijos profesinės praktikos tvarkos aprašas
Organizacinės psichologijos dalyko Profesinė praktika aprašas
Organizacinės psichologijos studento(ės) praktinio mokymo sutartis
Organizacinės psichologijos profesinės praktikos užduotys
Organizacinės psichologijos profesinės praktikos įvertinimas
Aktualu
Studijas reglamentuojantys dokumentai
Psichologijos instituto prašymas tyrimui
Atlikdami psichologinius tyrimus, užpildykite PRAŠYMO FORMĄ (pildymo instrukcija), atsiųskite ją iš savo VU el. pašto administratorei . Prašymo forma bus pasirašyta DVS „Avilys“ priemonėmis ir užregistruota per penkias darbo dienas, nuorašas bus išsiųstas Jums VU el. paštu.
Sužinokite daugiau
Dr. Jurgita Lazauskaitė-Zabielskė
Organizacinės psichologijos magistrantūros programa Vilniaus universitete vykdoma jau daugiau nei dvidešimt penkerius metus, turi savo istoriją ir susiformavusius vertybinius pagrindus. Studentų rengimą grindžiame sisteminio požiūrio į darbuotoją ir organizaciją principu, siekiame ugdyti profesionalumą ir kūrybiškumą, formuoti profesines ir bendrąsias kompetencijas, kurios padeda absolventams sėkmingai dirbti personalo formavimo, adaptacijos, vystymo, veiklos valdymo, organizacinio klimato, efektyvios lyderystės, darbuotojų požiūrio į darbą, motyvacijos, gerovės darbe tyrimų, organizacijos vystymo ir įvairiuose kituose projektuose. Interviu su Dr. Jurgita Lazauskaitė-Zabielskė.
Absolventai apie programą
Inga Antulytė, Personalo specialistė, Inchcape Motors
Studijuoti organizacinę psichologiją Vilniaus universitete, kaip psichologijos kryptį, po bakalauro studijų, pasirinkau „iš išskaičiavimo“, tačiau, tai ,kad šiuo metu dirbu būtent šioje srityje, tikrai ne atsitiktinumas.
Studijų metu teko sutikti ne vieną dėstytoją, savo srities profesionalą, dirbantį tiek versle, tiek viešosiose įstaigose, dėl to, studijų medžiaga buvo gretinama su realia praktika. Didelis patirties ir žinių bagažas, naudojamas ir šiandieniame darbe, buvo sukauptas ir praktikos metu. Keturi mėnesiai buvo pakankamas laiko tarpas ne tik pažinti ir išmokti, tačiau ir įgyvendinti projektus.
Jevgenija Ešvovičiūtė, Personalo vadovė, UAB "Office System"
Baigusi organizacinės psichologijos magistrantūrą įgijau daug vertingų žinių ir praktinių įgūdžių, kuriuos taikau kasdien dirbdama žmogiškųjų išteklių srityje, tai atrankos, mokymai, darbuotojų motyvacija, konsultavimas. Studijos suteikė stiprų pagrindą ir supratimą apie organizacinio psichologo vaidmenį organizacijoje. Darbuotojų ir vadovų elgesį galiu paaiškinti ir atskleisti remdamasi žiniomis, įgytomis universitete, o tai padeda organizacijai keistis ir judėti link teigiamų pokyčių.
Savo karjerą pradėjau kaip personalo vadybininkė, po studijų laimėjau atranką ir išvykau stažuotis į JAV tarptautinę įmonę "ESET North America" personalo skyriuje pagal Baltic American Freedom Foundation programą. Čia ne tik daug ko išmokau, bet ir pritaikiau turimas bei supratau, kad Lietuvoje taikomi metodai ir darbo principai nenusileidžia naudojamiems pasaulio lygio kompanijose. Grįžusi jau antri metai dirbu personalo vadove UAB "Office System". Darbas personale yra įdomus ir įtraukiantis iššūkis - turi gebėti būti tarpininku tarp darbuotojų ir vadovų, o organizacinės psichologijos magistrantūros studijos suteikia visus tam reikalingus įrankius.
Mantas Tvarijonavičius, GoodPeople.lt bendraįkūrėjas ir konsultantas, PVPA valdybos narys, VU Verslo mokyklos partnerystės docentas, knygos "Kaip įgalinti?" autorius
Organizacinės psichologijos magistro studijas VU baigiau 2005 metais. Turėjau norą psichologijos žinias taikyti versle, ir šios studijos atitiko mano lūkestį. Dar studijuodamas pradėjau praktikuotis ir dirbti vienoje personalo mokymų įmonėje. Galimybė paskaitose gautą teoriją pritaikyti praktikoje buvo bene didžiausia visų studijų vertė. Tai vėliau įkvėpė tęsti doktorantūros studijas.
Milda Autukaitė, Projektų vadovė, AB „Swedbank“
Man organizacinė psichologija yra itin įdomi sritis, nes gyvenime šios žinios atveria itin plačias profesines galimybes. Organizaciniai psichologai turi būti ne tik puikūs psichologai, bet taip pat išmanyti kaip veikia organizacijos, būti gerais lyderystės ekspertais, turi domėtis ir suprasti verslus, su kuriais dirba. Ir tuo sąrašas nesibaigia. Tikrai manau, kad šią programą baigę neturėtų tikėtis monotoniškos ir ramios karjeros, nes taip pat ši sritis yra labai greitai besivystanti ir dinamiška. Tad besikeičiant rinkoms ir organizacijoms, organizaciniai psichologai turi rasti vis naujų atspalvių savo profesiniuose vaidmenyse. Atsiranda vis naujų žinių pritaikymo galimybių. Tad, net ir pabaigus programą, tenka nuolat toliau mokytis.
Rosita Kanapeckaitė, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Lyderystės ir metodinio rengimo centro vyr. psichologė, VU doktorantė, asistentė, VGTU A. Gustaičio Aviacijos instituto lektorė
Šią programą pasirinkau sąmoningai, nes planavau sieti savo gyvenimą su organizacijomis, žmonėmis lyderyste ir vadovavimo psichologija. Ši programa man pasirodė šiuolaikiška, nuo magistrantūros baigimo (2011 m.) kasdien savo darbe taikau įgytas kompetencijas: dalyvauju naujokų atrankos procese, teikiu rekomendacijas dėl kariūnų ir darbuotojų atrankos, inicijavau kariūnų kompetencijos modelio kūrimą, mentorystės programą. Esant poreikiui atlieku padalinių mikroklimato tyrimus, teikiu rekomendacijas dėl kariūnų poreikio įvertinimo, organizacijos pokyčių valdymo, konsultuoju. Programos dalykas Tyrimai organizacijose atrodė sudėtingas, abejojau ar reikalingas, bet galiausiai jau dirbant paaiškėjo, kad tiesiog būtinas. Nuolat skaitau paskaitas bei vedu mokymus, šiuo metu studijuoju VU doktorantūroje, gilinuosi į Karių ir darbuotojų psichologinį atsparumą, bei organizacijos vaidmenį jo ugdymo procese.
Stiprioji programos pusė ta, kad daugelį disciplinų dėsto praktikai, savo srities profesionalai. Manau, būtent tinkamos programos savalaikis pasirinkimas lėmė norą mokytis ir nesustoti bei augti.
Vilius Česnauskas, Organizacijos vystymo vadovas ir konsultantas, NFQ
Organizacinė psichologija yra puiki vieta tiek atrasti ir suformuoti savo profesinį organizacinio psichologo identitetą, tiek įgyti fundamentalių organizacijų vystymo žinių. Didžiąją dalį programoje esančių dalykų, kurių pamatinį suvokimą įgijau studijuodamas, pavyko išplėsti naujausiais tyrimais bei pritaikyti dirbant organizacijose. Rekomenduoju šią programą visiems, kurie nori siekti strateginių verslo konsultantų, iššaukiančių kitų savarankiškumą, karjeros.
Sigrida Krikščiūnaitė, Personalo projektų vadybininkė
Esi nusprendęs (-usi) savo ateitį sieti su psichologija, bet negali išsirinkti iš siūlomų krypčių gausos? Organizacinė psichologija – bene universaliausia psichologijos kryptis.
Patinka stabilumas? Gali rinktis karjerą žmogiškųjų išteklių skyriuje įmonės viduje. Trokšti iššūkių? Gali dirbti laisvai samdomu konsultantu bei rengti seminarus žmogiškųjų išteklių tematika.
Be galo mėgsti bendrauti su žmonėmis ir gali kalbėti valandų valandas? Gali rinktis personalo atrankų specialisto darbą. Labiau patinka dirbti vienam ir mėgsti turėti savo sistemą? Gali rinktis personalo administratoriaus darbą. Nori abiejų? Rinkis personalo vadybininko darbą, kuriame, turėsi labai platų spektrą atsakomybių, tad nuobodžiauti tikrai neteks.
Organizacinė psichologija VU – geriausias pasirinkimas siekiantiems karjeros žmogiškųjų išteklių srityje, nes ši programa tai ne tik teorinės žinios, bet ir praktika, kuri praverčia tolimesniame profesiniame kelyje.
Agnė Dzimidienė, Ignitis grupės Talentų pritraukimo skyriaus vadovė, doktorantė VU Psichologijos institute
Pabaigusi bakalauro studijas norėjau dirbti dinamiškoje verslo aplinkoje, todėl pasirinkau organizacinės psichologijos kryptį. Po studijų baigimo pasukau į darbuotojų paieškos ir atrankos sritį. Universitete įgautos žinios man padeda darbe kasdien, jomis remiantis vertinu kandidatų tinkamumą ieškomai pozicijai, asmeninių savybių dermę komandoje, vertybių atitikimą organizacinei kultūrai. Organizacinės psichologijos magistro programa suteikė žinių apie žmogaus elgesį darbe, kas jį veikia bei kokių pasekmių atneša visai organizacijai. Kiekvieną kartą, vykdydama interviu ar vertindama kandidato tinkamumą, jaučiu tvirtą profesinį pagrindą ir turiu visus atsakymus, kodėl, kuriuos išsinešiau iš studijų. Kartu organizacinės psichologijos studijų metu susipažinau su skirtingais reiškiniais organizacijoje, kurie paskatino smalsumą ir norą tyrinėti giliau, todėl tęsiu studijas doktorantūroje. Nuo pat įstojimo, jau aštuonerius metus kasdien džiaugiuosi pasirinkusi būtent organizacinės psichologijos sritį, kuri verčia nuolat tobulėti, ieškoti ir tyrinėti. Jei tai artima ir tau, būki mano kolega!
Raimundas Dzimidas, Swedbank Lietuvoje Personalo tarnybos projektų vadovas ir ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto lektorius
Žmonės gatvėje manęs dažnai klausinėja - "Raimundai, ką manai apie organizacijų psichologijos studijas"? Aš jiems atsakau - "Blogiau nebūna". Juokauju - žmonės manęs gatvėje dažnai neklausinėja. Bent jau apie studijas.
Na, o dėl tos dalies "blogiau nebūna" - būsiu sąžiningas. Dirbu mėgstamą darbą, padedu spręsti ir sprendžiu profesinius galvosūkius (įdomumo prasme kartais lenkiančius ir geriausius Kino pavasario filmo siužetus), bei gi dienos gale galiu pasakyti "I'm making a difference". Ir visai tai nebūtų nutikę be organizacijų psichologijos studijų. Mano sprendimas savo karjerą, ateitį sieti su šia sritimi, tikriausiai vienas geresnių, kurį esu priėmęs.
Tikriausiai susimąstėte, prie ko čia tas "blogiau nebūna", o gi dėl to, kad tikėjausi lengvų studijų, bet gavau intensyvią, kupiną įvairių sistemingai ir nuosekliai sudėliotą temų programą, kurią gauti norėtų srities profesionalai. Maniau, kad teks nelankyti paskaitų - išsimiegoti ten, šiek tiek pailsėti, bet viskas buvo pernelyg gerai, kad drįsčiau praleisti pažintis su įdomiais dėstytojais, jų praktine patirtimi prisotintas paskaitas, o kur dar metodu įvairovė, naujausi teminiai straipsniai. "Blogiau nebūna", nes maniau, kad teks mažiau mokytis, bet ko per studijas išmokau, kad reikia mokytis nuolat. Tad apibendrinant, jei ieškai lengvo kelio, organizacijų psichologija jo tau neduos, bet duos reikiamą bagažą tavo karjeros skrydžiui. Taigi, gero pasiruošimo skrydžiui.
Violeta Jakutė, Personalo paieškos ir atrankos įmonės UAB Emplonet Vilniaus padalinio vadovė
Organizacinės psichologijos magistro laipsnį įgijau 2018 metais. Programą pasirinkau apgalvotai ir sąmoningai, priėmusi tvirtą sprendimą psichologijos žinias taikyti verslo kontekste. Turinys atliepė lūkesčius, o programa suteikė stiprius pagrindus apie organizacijų vystymą bei žmogiškojo kapitalo atskleidimą.
Dirbdama personalo samdos srityje kasdien taikau studijų metu įgytas darbo ir personalo psichologijos, personalo vertinimo bei tyrimų organizacijose žinias - nuo struktūruotų interviu vedimo, kandidatų psichologinio testavimo standartizuotais įrankiais iki kompetencijų modelio kūrimo, organizacinės kultūros tyrimų bei klientų konsultavimo personalo valdymo klausimais.
Daugelį dalykų dėstė ne tik akademinės bendruomenės nariai, bet ir organizacijas konsultuojantys praktikai, todėl turinys buvo įtraukiantis, atliepiantis šių dienų įmonių aktualijas. Džiaugiuosi, jog programos kokybės ir aktualumo užtikrinimas VU nėra fiktyvus - studijų programos planas ne tik peržiūrimas, bet ir iš tiesų atnaujinamas atsižvelgiant į esamų bei buvusių studentų grįžtamąjį ryšį.
Rekomenduoju programą proaktyviems ir ambicingiems asmenims, siekiantiems eiti verslo konsultantų profesiniu keliu.