Socialinis darbas visuomenėje atlieka itin svarbią funkciją – įgalina žmones savarankiškai įveikti sunkumus, didina jų ir visuomenės institucijų socialinę atsakomybę, prisideda prie visuomenės gerovės kūrimo ir žmogaus teisių užtikrinimo. VU Socialinio darbo studijų programa orientuota į tyrimais ir naujausiomis žiniomis grįstų socialinio darbo įgūdžių bei principų taikymą
„Socialinio darbo studijos ir praktika mane visuomet labai traukė – nuo pat pirmųjų studijų Vilniaus universitete mėnesių pradėjau dirbti SOS vaikų kaime. Ten, sutikęs kraupius įvykius patyrusius vaikus, dar kartą įsitikinau savo pasirinkto kelio svarba. Socialinio darbo studijų metu įgytos žinios labai padeda kuriant geresnę ir draugiškesnę socialinę aplinką visiems Lietuvos žmonėms.“ – Linas Kukuraitis, buvęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras.
Apie programą
Priėmimas vykdomas į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas.
Studijų programos komiteto pirmininkė doc. dr. Jolita Buzaitytė-Kašalynienė, el. p.
Rašto darbai
Filosofijos fakulteto baigiamųjų darbų gynimo, vertinimo ir saugojimo tvarka
Filosofijos fakulteto rašto darbų rengimo atmintinė
VU Rašto darbų rengimo, gynimo ir kaupimo nuostatai
Rašto darbų administravimo VU studijų informacinėje sistemoje tvarka
Bendrieji reikalavimai socialinio darbo kursiniams ir baigiamiesiems darbams
Socialinio darbo studijų rašto darbų reikalavimai
Atlikdami TYRIMUS, užpildykite PRAŠYMO FORMĄ, suderinkite su vadovu ir atsiųskite dokumentą instituto administratorei Julijai Orlovskajai el. paštu:
Rašto pasirašymas vyksta elektroniniu būdu. Prašymas bus pasirašytas ir užregistruotas per penkias darbo dienas. Julija apie pasirašytą, užregistruotą ir išsiųstą institucijai raštą Jus informuos VU el. paštu, prisegdama raštą.
DIplomų įteikimo šventė
Diplomų teikimo Fakulteto absolventams šventė numatyta 2024 m. birželio 26 d:
- Bakalaurams – 14 val.
-
Magistrams ir PPS absolventams – 17 val.
Praktika
Socialinio darbo bakalauro studijų programoje vyksta dvi profesinės praktikos: 4-me semestre (maždaug 6 val. per savaitę viso semestro metu) ir 6-me semestre (maždaug 18 val. per savaitę viso semestro metu). Abi praktikos yra mikro lygmens, t.y. skirtos įgyti ir tobulinti darbo su individualiu klientu įgūdžius.
Praktikos vyksta pagal patvirtintą praktikų tvarką ir praktikos dalykų aprašuose išdėstytą programą. Praktikos metu studentai ne tik dirba praktikos institucijose, bet ir atlieka dalyko apraše nurodytas užduotis bei reguliariai aptaria praktikos eigą universitete, seminarų metu, su dalyką koordinuojančia dėstytoja.
Anksčiau atlikti profesinės praktikos galimybių nėra, nes dar nebūna sukauptos profesinės praktikos atlikimui reikalingos teorinės žinios. Tačiau palaikoma ir skatinama studentų iniciatyva atlikti savanorišką praktiką laisvu nuo studijų metu.
Praktika gali būti atliekama įstaigose, kurios nurodytos universiteto patvirtintame praktikos vietų sąraše, arba esant pagrįstai motyvacijai – kitose įstaigose, suderinus tai su dalyką koordinuojančia dėstytoja.
Praktiką galima atlikti tose įstaigose ir organizacijose, kurios tiesiogiai dirba su klientais, sudaro sąlygas studentėms/-ams patiems dirbti su klientais ir praktikos vadovavimui institucijoje gali paskirti bent bakalauro laipsnį turinčią/-tį socialinę/-į darbuotoją.
Į praktikos vietas studentai paskirstomi dalyką koordinuojančios dėstytojos, pagal praktikos tvarkoje numatytus kriterijus. Išankstiniai savarankiški studentų susitarimai dėl praktikos vietų nėra reikalingi ir nėra kriterijumi skirstant studentus į konkrečias praktikos vietas.
Visais dėl praktikos kylančiais klausimais rekomenduojama konsultuotis su dalyką koordinuojančia dėstytoja (J. Mataityte-Diržiene) iš anksto. Pasirengimas praktikai pradedamas lapkričio mėn.
Visi praktikai reikalingi aktualios redakcijos dokumentai pateikiami e-mokymosi sistemoje.
SOCIALINIO DARBO IR SOCIALINĖS POLITIKOS STUDIJŲ PROGRAMOS PRAKTIKOS ORGANIZAVIMO TVARKA
Sužinokite daugiau
Dr. Ieva Adomaitytė Subačienė: „Socialinis darbas kitaip: nuo socialinio verslo iki e. terapijų“
Doc. dr. Eglė Šumskienė: „Socialinis darbas – dinamiška profesija“
Lietuvoje ir pasaulyje analogų neturinti sensorinė įranga: „Penki pojūčiai“
Socialinio verslo festivalis #GoSocial
Socialinio darbo ir socialinės gerovės katedros mokslininkių vizitas Japonijoje
Doc. dr. Birutė Švedaitė-Sakalauskė apie socialinį darbą ir socialinio darbo studijas VU (video)
Gabrielius Liaudanskas-Svaras: „Socialinis darbas nėra maurojimasis po asocialiką“
Interviu su LR Socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu
Absolventai apie studijas
Artūras Voidogas
Studijuodamas socialinio darbo bakalaurą turėjau daugybę progų. Taip, progų. Sutikau nuostabių dėstytojų, kurie skatino klausti, patikrinti, patirti, pamatyti. Buvau maloniai priimtas socialinį darbą dirbančiųjų - praktikai ir darbui. Aplankiau nemažai Europos Sąjungos šalių ir mačiau gerąją patirtį. Dalyvavau fakulteto studentų atstovybės veikloje. Galop patyriau save patį įvairiose situacijose. Kiti liudijo, pamačiau ir pats, ko apie save nežinoti nežinojau. Džiaugiuosi baigęs socialinio darbo studijas. Dėkingas už man suteiktas progas.
Ugnė Raščiūtė
Socialinio darbo studijos mane skatino ieškoti ir išbandyti save įvairiose šio plataus profesinio lauko srityse. Studijavau daug įdomių, įvairialypių, tarpdisciplininių dalykų. Dalis dėstytojų dirbo arba turėjo praktinio socialinio darbo patirties, kuri pagyvino ir įžemino auditorines diskusijas, leido lengviau surasti teorinių žinių ir praktinės veiklos jungtis. Šios studijos man labiausiai patiko dėl to, kad suteikė daug galimybių praktikai. Dėstytojai nuo pat studijų pradžių skatino savanoriauti, domėtis socialinio darbo praktine veikla, kvietė į paskaitas praktikus, kūrė alternatyvius kursus, jungė teorines paskaitas su galimybe įgyti asmeninės patirties. Bakalauro studijas baigiau 2017 m. Dar studijuodama pradėjau dirbti socialinį darbą su jaunimu, kuriame augau ir įsitvirtinau.
Simon Schwarz
VU Socialinio darbo bakalauro studijas baigiau 2018 metais. Mąstant apie savo profesinės kelionės pradžią, prisiminimuose giliai kapstytis netenka, nes įgytos žinios ir patirtys vis dar gyvos kasdieniniame praktiniame darbe. Esu dėkingas už įdiegtą stiprų konsultavimo ir darbo grupėmis pagrindą, tarnavusį jau ir 3 kurso praktikos metu, už ypač įsiminusią išvyką su Neformaliojo ugdymo metodų kurso grupe, už bakalaurinio darbo rašymą, įtvirtinusį akademinio rašymo gebėjimus… Studijų vientisumo ir tęstinumo pojūtį užtikrino dėstytojų nuoširdus, betarpiškas bendravimas, asmeninės iniciatyvos skatinimas, potencialo įžvelgimas ir rimtas bei pagarbus požiūris į studentą, nuolat motyvavęs eiti tolyn ir gilyn. Po studijų likau dirbti savo praktikos vietoje Vilniaus arkivyskupijos ,,Caritas“, toliau gilinu žinias ir dirbu su nuteistaisiais ir asmenimis, sergančiais priklausomybės ligomis.
Eglė Došienė
Esu socialinio darbo bakalauro ir magistro studijų absolventė. Studijos VU Filosofijos fakultete padėjo pagrindus mano, kaip socialinės darbuotojos profesiniam tapatumui. Studijų metu aš pirmiausia labai gerai pažinau save: atradau savo stipriąsias savybes, suvokiau ir mokiausi priimti savo bei kitų ribas. Nuo pat pirmo kurso studijos pasiūlė platų ir tarpdalykinį žinių lauką. Nuolatinės diskusijos su dėstytojais, kuriančiais pagarbų santykį su studentais, leido jaustis saugiai ir nebijoti kelti klausimus, kritiškai pažvelgti į socialines problemas ir ieškoti jų sprendimų būdų. Ypatingai vertinu praktikas ir seminarus, kurių pagrindas buvo mokymasis per patyrimą ir jo refleksija. Taip išsiugdžiau įgūdį ir įprotį reflektuoti praktinę veiklą, kuris tapo „duona kasdienine“, be kurios socialinio darbo neįsivaizduoju. Baigusi studijas 8 metus dirbau VšĮ Pal. J. Matulaičio socialiniame centre vaikų ir jaunimo padalinio vadove, o šiuo metu – Jaunimo reikalų departamento prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausiąją patarėja.