Teisės psichologijos studijų programos tikslas – perteikti studijuojantiems naujausių psichologijos, teisės ir kriminologijos žinių sistemą; suformuoti profesinius uždavinių sprendimo ir mokslinio tyrimo darbo įgūdžius; išmokyti tyrimo metodų bei išugdyti statistinių rezultatų apdorojimo įgūdžių; suformuoti psichologo etika pagrįstas profesines vertybes; parengti profesinei praktikai.
Teisės psichologijos programa skirta studentams, siekiantiems taikyti psichologijos žinias tiriant nusikaltimus, atliekant psichologinį teisinių procesų dalyvių vertinimą ir konsultavimą, kuriant ir įgyvendinant įvairias nusikaltimų bei asocialaus elgesio prevencijos programas, organizuojant ir dirbant resocializacijos darbą, teikiant pagalbą nusikaltimų aukoms ir pareigūnams.
Apie programą
Priėmimas vykdomas į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas.
Studijų programos komiteto pirmininkė prof. dr. Ilona Laurinaitytė, el. p.
Diplomų įteikimo šventė
Diplomų teikimo Fakulteto absolventams šventė numatyta 2024 m. birželio 26 d:
- Bakalaurams – 14 val.
-
Magistrams ir PPS absolventams – 17 val.
Praktika
Teisės psichologijos profesinės praktikos tvarkos aprašas
Teisės psichologijos dalyko Profesinė praktika aprašas
Teisės psichologijos studento (ės) praktinio mokymo sutartis
Teisės psichologijos profesinės praktikos užduotys
Teisės psichologijos studento (ės) profesinės praktikos įvertinimas
Aktualu
Studijas reglamentuojantys dokumentai
Psichologijos instituto prašymas tyrimui
Atlikdami psichologinius tyrimus, užpildykite PRAŠYMO FORMĄ (pildymo instrukcija), atsiųskite ją iš savo VU el. pašto administratorei . Prašymo forma bus pasirašyta DVS „Avilys“ priemonėmis ir užregistruota per penkias darbo dienas, nuorašas bus išsiųstas Jums VU el. paštu.
Sužinokite daugiau
Teisės psichologijos magistro studijų programą siekiame nuolat atnaujinti, pvz., įstojusieji į šią programą 2021 metais turės privalomą WAIS-III/WASI dalyką (anksčiau jis buvo pasirenkamas, taip stiprinama programos psichologinio įvertinimo dalis), studentams taip pat bus siūlomas naujas pasirenkamas Mediacijos (taikinamojo tarpininkavimo) dalykas (taip užtikrinamos didesnės pasirinkimo galimybės). Išsamus interviu su prof. Gintautu Valicku, apie Teisės psichologijos magistrantūros studijų programą. |
Į akademinę aplinką patekau po vienerių metų pertraukos po magistrantūros studijų. Pajaučiau, kad gyvenime kažko stipriai trūksta ir priėmiau sprendimą stoti į doktorantūrą. Neužilgo prasidėjo pirmieji moksliniai projektai ir dėstymas. Taip, nuo 2008 metų ir esu čia. Interviu su dr. Ksenija Čiunichina. |
Prof. Gintautas Valickas: „Melą atpažinti galima ir iš akies vyzdžio pokyčių“.
Absolventai apie studijas
Donata Kabelytė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus Vyriausioji specialistė (psichologė)
Gyvenime galima rinktis kelius, kurie yra praminti, gerai pažįstami ir kuriais jau ėjo daugelis. Arba galima rinktis įdomesnį variantą. Teisės psichologijos studijos sudarė galimybę eiti kiek kitokia kryptimi – daugeliui nepažinta ir nepatirta. Šios studijos išmokė, kad teorinės žinios yra dar ne viskas, kad einant šiais menkai pažįstamais keliais labai praverčia gebėjimas persiorientuoti greitai besikeičiančiose situacijose ir pasiryžimas išeiti iš savo komforto zonos ribų, taip pat humoro jausmas ir kolegų palaikymas. O geriausia tai, kad po studijų laukė ne monotoniškas darbas, o nuotykis, kuriame kartais gali pasijusti kaip Mažasis Princas, turintis prisijaukinti tai, kas dar neprijaukinta. Šios studijos paruošia kelionei, kupinai iššūkių, atradimų ir kūrybiškumo. Tai ne visada pats lengviausias kelias, bet patirtis, įgyta juo einant, be galo šviesi, prasminga ir auginanti, todėl verta kiekvieno žengto žingsnio.
Emilija Garbaliauskaitė
2011 metais baigiau psichologijos ir kriminologijos magistro studijas (taip tuomet buvo vadinama mūsų studijų programa) VU Filosofijos fakultete. Jau beveik 10 metų įgytas žinias taikau dirbdama įvairiose teisėsaugos institucijose, 7 metus – Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnyboje. Studijos padėjo suprasti, o darbo patirtis tik sustiprino suvokimą, kokios svarbios ir reikalingos teisės psichologijos žinios smurto, nusikalstamo elgesio prevencijai, kaip plačiai jos gali būti taikomos ir kokioje tarpdisciplininėje komandoje galima dirbti efektyviai.
Arūnė Mačiulienė, Tyrimų poligrafu specialistė ir psichologė
Šią magistro studijų programą pasirinkau tikslingai, nes domėjausi asocialaus elgesio psichologiniais aspektais, teisėsaugos pareigūnų darbo ypatumais, nusikaltimų aukų patirtimis teisminiuose procesuose, jų konsultavimu. Džiaugiuosi, jog turėjau galimybę ir patirtį tobulėti būtent šioje psichologijos srityje, derinti skirtingų disciplinų dalykus, mokytis bendradarbiauti su kitų sričių specialistais, kūrybiškai spręsti problemas, atnešti psichologijos mokslo naudą ten, kur to labai trūko. Baigusi šias studijas turėjau nuostabias galimybes gilinti savo žinias melo atpažinimo srityje, atlikti tyrimus poligrafu, konsultuoti teisėsaugos pareigūnus, dalintis psichologijos žiniomis ir teikti pagalbą. Vertinu šią nuostabią patirtį ir galimybes bei laisvę įgyvendinti naujas idėjas!