Asmenybės psichodinamikos tyrimų centras

Asmenybės psichodinamikos tyrimų centrasVU Asmenybės psichodinamikos tyrimų grupė yra Psichologijos instituto mokslininkų grupė, kuri tyrinėja asmens psichinio gyvenimo dinamiškuosius aspektus. Asmenybės transformacijos procesai, šiuos procesus sąlygojantys veiksniai ir mechanizmai, šių procesų subjektyvių išgyvenimų įvairovė bei gelminės jų prielaidos, psichoterapijos veiksmingumas ir santykio vaidmuo  šiuose procesuose, - tai tik dalis klausimų, kurie analizuojami šios grupės tyrimuose. Tyrimai yra grindžiami integratyviuoju požiūriu, kuriame apjungiamos psichodinaminių paradigmų prielaidos, derinami  kokybinės ir kiekybinės analizės principai, tyrimai planuojami atsižvelgiant į aktualias klinikinės praktikos problemas. Šios grupės atskiri mokslininkai tyrimus pradėjo prieš porą dešimtmečių, yra paskelbta eilė disertacijų, parašytos penkios monografijos (trys iš jų kolektyvinės), atspausdinta per dešimtis straipsnių Lietuvos ir užsienio moksliniuose žurnaluose.  

VU Asmenybės psichodinamikos tyrimų grupė kartu su Lietuvos Analitinės psichologijos Asociacija (LAAP), tarptautine analitinės psichologijos asociacija (IAAP) ir Praktinės psichologijos studijų centru organizavo pirmąjį Europos Analitinės psichologijos kongresą (2009), yra surengusi keletą regioninių konferencijų. Dalis šios grupės narių yra tarptautiškai pripažintos jungiškosios krypties psichoanalitikės, jos dėsto  podiplominėse studijose, (prof. G. Gudaitė, dr. I. Bieliauskienė, doc. dr. A. Adler). Šios grupės vadovė prof. G.Gudaitė yra kviečiama į pasaulinių ir Europos renginių mokslinius komitetus,  nuo 2016 yra išrinkta į tarptautinės analitinės psichologijos asociacijos (IAAP) valdybą.

Šios tyrimo grupės nariai skaito paskaitas Klinikinės psichologijos magistratūros programoje, vadovauja   magistrų ir doktorantų tyrimams, kuriuose analizuojami asmenybės psichodinamikos klausimai.

Kontaktai:
Vilniaus universiteto, Filosofijos fakulteto, Psichologijos instituto Asmenybės psichodinamikos tyrimų centras
Universiteto g. 9,  01513 Vilnius, tel. (8 5) 266 7605,  el. paštas

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos