Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas – 1579 m. įkurtas Vilniaus universiteto bendraamžis. Atkurtas 1989 m., jis vykdo misiją rengti aukščiausios kvalifikacijos humanitarinių ir socialinių mokslų specialistus, saugoti universitetinės kultūros paveldą, tęsti ir puoselėti Universiteto tradicijas.
Vykdydamas šią misiją, fakultetas:
– rengia aukštąjį universitetinį išsilavinimą turinčius humanitarinių ir socialinių mokslų bakalaurus, magistrus, taip pat minėtų krypčių aukščiausios kvalifikacijos mokslininkus;
– sudaro sąlygas specialistams nenutrūkstamai plėsti ir atnaujinti žinias;
– vykdo socialinio ir humanitarinio mokslo sričių bei tarpdalykinius fundamentinius ir taikomuosius mokslinius tyrimus bei skleidžia mokslo pasiekimus Lietuvoje ir pasaulyje;
– bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio studijų, mokslo, verslo institucijomis, siekdamas užtikrinti, kad rengiami specialistai atitiktų šiuolaikinius nacionalinius ir tarptautinius reikalavimus;
– dalyvauja nacionalinėse bei tarptautinėse mokslo, studijų, švietimo programose ir projektuose, aktualiuose Fakultete vystomoms studijų, švietimo ir mokslo veikloms.
VU Filosofijos fakulteto nuostatai
VU Filosofijos fakulteto 2024-2026 metų strateginis veiklos planas
VU Filosofijos fakulteto Lyčių lygybės planas 2021-2022
Institutai ir jų mokslinių tyrimų kryptys
VU Filosofijos fakultete veikia 5 institutai, vykdantys tarptautinio lygio humanitarinių ir socialinių mokslų sričių mokslinius tyrimus:
Azijos ir transkultūrinių studijų institutas
Tarpkultūriniai tarpdisciplininiai tradicinių ir šiuolaikinių Azijos kalbų, kultūros ir visuomenės tyrimai.
Šiuolaikinės filosofijos, religijos ir kultūros prigimties, vaidmens ir istorinės genezės tyrimai.
Žmogaus pažinimo, sveikatos, išsilavinimo, darbo ir gerovės psichologinių veiksnių skirtingais amžiaus tarpsniais tyrimai.
Sociologijos ir socialinio darbo institutas
Sociologinė socialinės struktūros ir pokyčių analizė; Socialinės politikos tyrimai; Socialinio darbo bei socialinių paslaugų novatoriškos paradigmos bei modeliai; Kritinė šiuolaikinio kriminologinio diskurso analizė ir praktinis įgyvendinimas.
Ugdymo mokslų institutas (2021 m. birželio mėn. redakcija)
Nacionalinės ir tarptautinės švietimo politikos, švietimo ir kultūros bei mokytojų rengimo tyrimai.
Knyga „Vilniaus universitetas. Filosofijos fakultetas. 1579-1989-2009“.
2018 m. VU Filosofijos fakulteto reprezentacinis leidinys „The One to Discover“ anglų kalba.