Miesto religija ir erdviškumas daugiaetninėje posocialistinėje Ulan Udėje

Top juosta LT ES VU stazuotem Kokybiska

„Miesto religija ir erdviškumas daugiaetninėje posocialistinėje Ulan Udėje„ Nr.09.3.3-LMT-K-712-19-0059

 

Projektas finansuojamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Stažuočių po doktorantūros studijų skatinimas“. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas.

Projekto laikotarpis: 2021 m. liepos mėn. – 2023 m. birželio mėn.

Projektą vykdo:

Stažuotoja: dr. Kristina Jonutytė
Vadovas: prof. Donatas Brandišauskas

Projekto santrauka:

Šis socialinės antropologijos tyrimų projektas gilinasi į religijos ir miesto erdvės sankirtos dinamiką Buriatijos Respublikoje (Rusijos Federacija). Buriatija yra svarbi kaip daugiaetninis regionas Pietryčių Sibire, ženkliai veikiamas centro-periferijos įtampų, išteklių gavybos ir besikeičiančios geopolitikos, o taip pat sparčios urbanizacijos bei religijos atgimimo (pagr. budizmo, bet taip pat krikščionybės, šamanizmo). Bus gilinamasi į tai, kaip išvardinti procesai veikia vietinę visuomenę besikeičiančioje daugiaetninėje miesto erdvėje bei kaip pati kintanti miesto erdvė daro įtaką identitetui ir socialumui. Ypatingas dėmesys bus skiriamas kultūriniam-religiniam buriatų budistų atgimimui, kuris turi ženklias socialines ir politines pasekmes lokaliame, valstybiniame ir tarptautiniame lygmenyse. Šie klausimai bus tiriami per religijos prizmę, turint omenyje jos sparčiai augančią rolę bei ryšį su etniškumu ir politika posocialistiniame daugiaetniniame kontekste. Projektas remsis meisto religijos ir erdviškumo teorijomis ir jas papildys. Jo metu bus vykdomas etnografinis lauko tyrimas Ulan Udėje, Buriatijos sostinėje, kurio metu bus vykdomas stebėjimas dalyvaujant, interviu, literatūros ir šaltinių analizė bei miesto erdvių analizė. Projekto metu siekiama parašyti ir priduoti tarptautinei leidyklai monografiją apie miesto religiją ir erdviškumą Ulan Udėje, o taip pat parašyti ir priduoti mokslinį straipsnį, skaityti du pranešimus tarptautinėse konferencijose bei seminare, užsiimti mokslo populiarinimu. Tyrėja vykdys stažuotę Kembridžo Universitete (JK), Mongolijos ir Vidinės Azijos Tyrimų Centre. Tikslas: gauti grįžtamąjį ryšį, naudotis unikaliais ten esančiais resursais, semtis patirties iš kolegų bei megzti tarptautinį akademinį tinklą, kuris bus naudingas tiek šiam projektui, tiek tyrėjos karjerai, tiek VU ATSI tinklo plėtojimui (ypač Vidinės ir Rytų Azijos tyrimuose). Projektu tikimasi prisidėti prie socialinės antropologijos plėtros Lietuvoje.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos