Specializuotos žvaigždžių laboratorijos Vilniaus metodiniame STEAM centre plėtra

STEAM_projekto_logo.jpgProjektas „Specializuotos žvaigždžių laboratorijos Vilniaus metodiniame STEAM centre plėtra“ (Nr. 10-064-P-0001)

Vilniaus universitetas įgyvendina projektą „Specializuotos žvaigždžių laboratorijos Vilniaus metodiniame STEAM centre plėtra“ (Nr. 10-064-P-0001), kurio tikslas - pagerinti STEAM ugdymo prieinamumą Vilniaus regiono moksleiviams ir visuomenei ir plėtoti kompetencijas STEM mokslų kryptyse.

Projektas yra skirtas Vilniaus universiteto Metodinio STEAM ugdymo centro plėtrai, siekiant užtikrinti tinkamą priskirtų tikslų ir uždavinių įgyvendinimą ir susijusių viešųjų neformaliojo švietimo ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo paslaugų gamtos mokslų, technologijos, inžinerijos ir matematikos (STEM) mokslų kryptyse teikimą. Siekiant stiprinti su STEM dalykais susijusį neformalųjį švietimą, didinti moksleivių matematinį ir gamtamokslį raštingumą bei susidomėjimą STEM sričių specialybėmis, planuojama buvusiame Vilniaus universiteto planetariume (Konstitucijos pr.12 A, Vilniuje), kur veiklas vykdys Vilniaus universiteto Metodinis STEAM ugdymo centras, įrengti šiuolaikinę skaitmeninio planetariumo salę.

Projekto metu bus įrengta patalpa su lubose įmontuotu kupolo ekranu ir įdiegta moderni skaitmeninių projekcijų įranga, leisianti bet kuriuo metu ne tik pažinti astronominius objektus, bet ir susipažinti su fizika, chemija, biologija, aviacija ir kt. Projekto tikslinės grupės - STEAM centrų darbuotojai, mokslininkai, tyrėjai, 7–12 klasių moksleiviai. Nauja žvaigždžių laboratorija Vilniaus universiteto Metodinio STEAM ugdymo centre leis įtraukti daugiau moksleivių į STEM edukacines veiklas, o laisvu nuo edukacijų metu bus atvira visuomenei. Įgyvendintas projektas padės užtikrinti didesnę sklaidą, integralumą, tarpdalykiškumą ir galimybę įvairių STEM veiklų rezultatų pristatymui bei interaktyvumui su vizualine pateiktimi ir šiuolaikiniu turinio valdymu, užtikrinant didesnę įtrauktį į STEAM edukacines veiklas. Papildomos galimybės skatinti smalsumą ir kūrybiškumą leis moksleivius sudominti moksline tiriamąja veikla, taip prisidedant prie ateities mokslininkų rengimo ir sąlygų inovacijų kultūrai augti kūrimo.

Projekto veiklų pradžia – 2024 m. rugpjūčio mėn.; planuojama pabaiga – 2026 m. balandžio mėn.

Projekto įgyvendinimui skirtas 1 936 000 Eur finansavimas. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ ir valstybės biudžeto lėšomis.


 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos