FSF įvykiai

seminaras copy„Aš labai norėčiau bent vieną dieną į mokyklą nueiti ir nestresuoti, ir būti laisva, be jokio nerimo. Tiesiog būti ir atlikti savo pareigą mokytis“ (ištrauka iš pokalbio su vienuoliktoke Akvile Korsakaite, LRT.lt portalas).

Šių metų balandžio 30 d., 15 val. Ugdymo mokslų institutas kviečia į nacionalinį mokslininkų ir praktikų seminarą „Mokinių emocinė sveikata ir patiriamas stresas: mokyklos, šeimos ar visuomenės rūpestis? “.

Seminaras skirtas permąstyti mokinių emocinės sveikatos ir patiriamo streso problematiką, ypatingai išryškėjusią didelio atgarsio sulaukusių vienuoliktokų tarpinių patikrinimų kontekste. Seminaro metu remiantis skirtingais tyrimais bus siekiama išryškinti veiksnius, trukdančius ir padedančius užtikrinti mokinių emocinę sveikatą ir psichologinį atsparumą mokykloje ir už jos ribų. Taip pat bus kviečiama diskutuoti, kieno rūpestis yra mokinių emocinė sveikata ir patiriamas stresas. Pranešimus skaitys psichologė doc. dr. Paulina Želvienė ir edukologas doc. dr. Stanislav Sabaliauskas.

Skaityti daugiau

IMPRISONEDKonferencija rengiama solidarizuojantis su filosofu Uladzimiru Mackievičiumi, nekaltai įkalintu Baltarusijos diktatoriaus A. Lukašenkos.

U. Mackievičius kartu su sociologe Tatjana Vadalažskaja sukūrė „Skrajojantį universitetą“ (Лятучы ўніверсітэт) – paskutinį nepriklausomą universitetą Baltarusijoje, kuris buvo orientuotas į kritinio mąstymo ugdymą ir jo praktinį įgyvendinimą. Skrajojantis universitetas – pogrindinio universiteto sistema represijų laikais. Skrajojančio universiteto ir skrajojančio švietimo Minske vadovas ir organizatorius buvo Uladzimiras Mackievičius.

Skaityti daugiau

dialogai2„TYLOS DIALOGAI: muzika Bursų kieme“

Gegužės 8 d., trečiadienį, 18.30 val. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto kiemelyje gros vibrafonininkas Marius Šinkūnas.

Kviečiame pasiklausyti muzikos interpretacijų ir pabendrauti, galbūt pasidalinti įžvalgomis ar spontaniškai kilusiomis mintimis.

Renginys atviras ir nemokamas. Trukmė – iki 45 min.

Iki susitikimo Bursų kieme!

Skaityti daugiau

CT1Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas tęsia Erasmus projekto, skirto informatinio mąstymo ir matematikos problemų sprendimo taikant analitika grįstą aplinką tyrimams (Computational Thinking and Mathematical Problem Solving, an Analytics Based Learning Environment, 2022-1-LT01-KA220-SCH-000088736) veiklas. Projekto partneriai – šeši universitetai: Ankaros, Eötvös Loránd, Baskų šalies, Turku, Vilniaus ir KTH Karališkasis technologijų institutas, taip pat dvi mokyklos: Klaipėdos Gedminų progimnazija ir Mamak Özkent Akbilek pagrindinė mokykla.

Z.Norkus vyriausybėje

Nuot. aut. LRT

Vyriausybės rūmuose Vilniuje penktadienį iškilmingai paminėtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) dvidešimtmetis.

Mūsų fakulteto prof. Z. Norkus iškilmingame renginyje skaitė pranešimą:

"Kuo bus svarbi 2040 m. kovo 11-oji? Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo sėkmė moderniųjų socialinių restauracijų teorijos požiūriu"

Profesoriaus pristatymą galite peržiūrėti čia: Z. Norkus pristatymas ES 20-mečiui

Puslapis 1 iš 259