„Ši knyga – tai kiekvieno, kuris domisi patiriamų traumų istorine, kultūrine, politine ir klinikine perspektyva, pagrindinis veikalas“
- Jan Wiener
Confronting Cultural Trauma: Jungian Approaches to Understanding and Healing.
Redaktoriai Gražina Gudaitė ir Murray Stein, 2014.
Šiais metais išleista knyga Confronting Cultural Trauma: Jungian Approaches to Understanding and Healing yra itin aktualus veikalas. Nepaisant to, jog kariniai veiksmai pasaulyje vyksta nuolat, pastaraisiais metais naujai kylantys tarptautiniai konfliktai ir karinės įtampos reikalauja vis naujų įžvalgų ir apmąstymų šia tema. Specialistams tenka konfrontuoti su psichologiniais traumos padariniais, kurie apima potrauminio streso sutrikimo simptomus, tapatumo, adaptacinius, santykių ir daugelį kitų sunkumų. Knygoje autoriai iš Europos, Azijos, Amerikos ir Afrikos pristatydami teorines studijas, atvejų analizes, kokybinius ir kiekybinius tyrimus, dalijasi moksliniais ir praktiniais atradimais siekdami atskleisti kolektyvinės traumos poveikį atskiram žmogui, ištisoms kartoms, visuomenei bei kultūrai.
Vilniaus universiteto Klinikinės ir organizacinės psichologijos katedros profesorė – Gražina Gudaitė – yra viena iš šios knygos mokslinių redaktorių. Profesorė Gudaitė yra Jungo analitinės krypties psichoanalitikė, daugybės straipsnių bei gerai žinomų knygų, tokių kaip „Asmenybės transformacija sapnuose, pasakose, mituose“, „Santykis ir pokytis: tarpasmeninių ryšių gelminės prielaidos ir psichoterapija“, „Psichoterapijos veiksmingumas: terapiniai veiksniai ir subjektyviai išgyvenami pokyčiai“ ir kt. autorė.