Išleista VU Filosofijos fakulteto Sociologijos katedros profesorės Irenos Juozeliūnienės, docentės Danutės Tureikytės ir Rūtos Butėnaitės mokomoji knyga „Vizualieji metodai migracijos ir šeimų tyrimuose“.

Irena Juozeliūnienė, Danutė Tureikytė, Rūta Butėnaitė. Vizualieji metodai migracijos ir šeimų tyrimuose. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2014. – 144 p. Knygos viršelis – parsisiųsti.

Mokomojoje knygoje pristatoma vizualiosios sociologijos perspektyva: jos ištakos, tapatybės paieškos ir vizualieji tyrimo metodai. Dėmesys sutelkiamas į nuotraukų, piešinių ir žemėlapių naudojimą. Knygoje supažindinama su vizualiojo tyrimo organizavimu, aptariamos migraciją patiriančių šeimų tyrimo teorinės koncepcijos ir pateikiami trys vaizdu grįsto tyrimo pavyzdžiai. Atrinkti pavyzdžiai perteikia vizualiojo tyrimo organizavimo eigą, duomenų apdorojimą ir vizualiaisiais metodais gautų rezultatų pristatymą.

Mokomoji knyga skiriama socialinių mokslų studentams ir besidomintiems vizualiaisiais tyrimo metodais. Ji papildo įžvalgas, išdėstytas Irenos Juozeliūnienės monografijoje „Žemėlapių metodai vaizdu grįstame tyrime“. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2014.

Mokomoji knyga parengta ir publikuota vykdant Lietuvos mokslo tarybos nacionalinės mokslo programos Valstybė ir tauta: paveldas ir tapatumas projektą „Emigracija ir šeima: iššūkiai, šeiminiai resursai, sunkumų įveikos būdai“ – VAT- 39/2012.

Kontaktinis asmuo:
Vida Valatkaitė
el. paštas:

Išleista prof. Irenos Juozeliūnienės, doc. Danutės Tureikytės ir Rūtos Butėnaitės mokomoji knyga „Vizualieji metodai migracijos ir šeimų tyrimuose“.

Kontaktinis asmuo:

Vida Valatkaitė