jekaterina navickeŠ. m. balandžio mėn. Pasaulio Banko puslapyje pasirodė VU Filosofijos fakulteto Socialinio darbo katedros doktorantės Jekaterinos Navickės straipsnis „Stress-testing social insurance systems to assess vulnerability“.

Straipsnyje trumpai pristatoma socialinės apsaugos sistemos atsparumo šokams testavimo metodika. Pasaulio banko ekspertus sudomino naujoviškas analizės būdas, skirtas socialinių išmokų ir mokesčių sistemų būklės bei reformų stebėsenai, o taip pat įvertinimui jų realaus ar potencialaus poveikio individų pažeidžiamumui ir skurdui.

Tyrimo rezultatus paviešinti ekspertus iš viso pasaulio jungiančioje platformoje jaunai tyrėjai buvo pasiūlyta po rudenį skaityto pranešimo IBS konferencijoje Varšuvoje.

Detalūs tyrimo rezultatai yra publikuoti STEPP žurnale.