Robotizuota laboratorijaKovo 24-ąją minima Pasaulinė tuberkuliozės diena. Ši diena skirta informuoti visuomenę apie ligos pavojingumą, jos paplitimą bei profilaktikos priemones. Lietuva pagal šios ligos paplitimą ir ligą sukeliančių mikobakterijų atsparumą yra viena iš pirmaujančių Europoje. Kasmet atvira plaučių tuberkulioze Lietuvoje suserga apie 950 žmonių. Infekcija oro lašeliniu būdu užsikrečiama nuo atvira tuberkuliozės forma sergančių asmenų, kai į plaučius įkvepiama mikobakterijų.

Reaguodama į tuberkuliozės protrūkius Lietuvos švietimo įstaigose, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija siūlo atlikti QuantiFERON – TB Gold Plus testą švietimo įstaigų darbuotojams ir studentams (testo kaina – 30 EUR).

Daugiau informacijos