MKIC edgaras kurauskas2018 m. birželio mėn. Clarivate Analytics duomenų bazei Web of Science Core Collection (toliau – WoSCC) atnaujinus citavimo duomenis, Vilniaus universiteto (VU) bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyrius VU bendruomenei pristato 2017 m. paskelbtų VU tyrėjų publikacijų WoSCC indeksuojamuose leidiniuose bibliometrinę analizę.

WoSCC registruotos 1239 VU tyrėjų publikacijos, paskelbtos 2017 m. 666-iuose WoSCC indeksuojamuose leidiniuose (2018 m. rugpjūčio duom.).

Susumavus WoSCC registruotas VU tyrėjų publikacijas, pastebima, kad per praėjusius metus VU tyrėjai daugiausiai publikavo fizikos ir astronomijos (315), klinikinės medicinos (238), biologijos (147), chemijos (122) ir matematikos (90) mokslų krypčių mokslinių darbų.

Remiantis Web of Science platformoje pateiktais duomenimis, 2017 m. per atvirąją prieigą paskelbta 400 publikacijų (įgyvendintas auksinis atvirosios prieigos kelias). Iš jų grynuosiuose atvirosios prieigos leidiniuose paskelbta 248 VU tyrėjų publikacijos, o kitos – hibridiniuose leidiniuose.

Remiantis Sherpa/Romeo pateiktais duomenimis, 800 VU tyrėjų publikacijų (65 proc.) gali būti pasiekiamos per atvirąją prieigą, įkeliant šių publikacijų postprint arba leidėjo PDF versijas į eLAB talpyklą ir nurodant prieigos sąlygą „laisvai prieinama internete“ (įgyvendinamas žaliasis atvirosios prieigos kelias). Pažymėtina, kad atviroji prieiga turi tiesioginės įtakos publikacijų cituojamumui, todėl jos aktyvesnis įgyvendinimas pagerintų VU tyrėjų mokslinės veiklos matomumą.

Remiantis InCites analitiniu įrankiu, daugiau nei trečdalis VU tyrėjų publikacijų (482 iš 1239) buvo cituotos (38,87 proc.). 102 VU tyrėjų moksliniai darbai patenka tarp 10 procentų geriausiai cituojamų publikacijų (8,23 proc.), o 22 – tarp 1 procento geriausiai cituojamų publikacijų pasaulyje (1,77 proc.). Daugiau nei pusė VU tyrėjų publikacijų (52,74 proc.) parengta su užsienio partneriais.

Visus VU bendruomenės narius, kurie norėtų gauti išsamius bibliometrinės analizės duomenis, maloniai prašome kreiptis el. paštu