socialines ismokos 3DKviečiame susipažinti su Vilniaus universiteto mokslininkų docentės dr. Daivos Skučienės, profesoriaus dr. Romo Lazutkos, Aušros Čižauskaitės ir docentės dr. Jurgitos Markevičiūtės mokslo studija „Socialinių išmokų vaidmuo mažinant skurdą ir pajamų nelygybę „naujų“ socialinės rizikos grupių gyvenimo kelyje“.

Knygoje analizuojamos socialinės apsaugos išmokų galimybės apsaugoti nuo skurdo naująsias socialinės rizikos grupes: žemo išsilavinimo asmenis, asmenis, dirbančius labai mažu darbo intensyvumu ir vienišus tėvus, bei mažinti šių rizikos grupių pajamų nelygybę.

Autorių teigimu, pristatomos mokslo studijos tikslas – išanalizuoti socialinės apsaugos piniginių išmokų svarbą, apsaugant naująsias rizikos grupes gyvenimo perspektyvoje nuo senųjų rizikų. „Tikimasi, kad tyrimo duomenys užpildys žinių spragą apie naujųjų rizikos grupių Baltijos šalyse gerovę, socialinės apsaugos sistemų pajėgumus, kompensuojant prarastas pajamas dėl senųjų socialinių rizikų ir apsaugant nuo skurdo“, – teigia autoriai mokslo studijos įvade.

Tyrimas orientuojamas į lyginamąją Baltijos šalių socialinės apsaugos sistemų analizę, siekiama atskleisti bendrus dėsningumus ir skirtumus visuomenėse, kurios istoriškai, ekonomiškai ir socialinės struktūros požiūriu yra panašios, tačiau kiekviena iš jų socialinės apsaugos sistemas kūrė ir reformavo savarankiškai.

Knygą sudaro septynios dalys. Pirmojoje analizuojama mokslinė literatūra, nagrinėjanti naujųjų rizikų sampratą ir socialinio investavimo paradigmą; antra dalis skirta tyrimo metodikai aprašyti; trečia – naujosioms socialinės rizikos grupėms charakterizuoti; ketvirtoje pateikiama naujųjų socialinės rizikos grupių pajamų ir skurdo situacijos analizė; penktoje nagrinėjamos įmokos ir išmokos gyvenimo perspektyvoje, esant senosioms socialinėms rizikoms; šeštoje tiriama socialinių išmokų svarba apsaugant naujųjų rizikų grupių asmenis nuo skurdo; septintoje – socialinių išmokų svarba mažinant skurdą ir pajamų nelygybę, atsižvelgiant į socialinės išmokos rūšį.

Knygą „Socialinių išmokų vaidmuo mažinant skurdą ir pajamų nelygybę „naujų“ socialinės rizikos grupių gyvenimo kelyje“ galite įsigyti knygynuose „Littera“, „Akademinė knyga“, „Vaga“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt, humanitas.lt.