Šių metų rugpjūčio 20-21 dienomis vyksta tarptautinė mokslinė konferencija „APIKS Vilnius: aukštojo mokslo vadyba ir valdymas“, kurią organizuoja Vilniaus ir Dortmundo Technologijos universitetai.
Konferencija vyks nuotoliniu būdu. Konferencijos programą rasite čia: https://www.zhb.tu-dortmund.de/zhb/hdhf/en/apiks-conference/apiks-conference-programme/index.html
Konferencijos metu bus pristatomi ir aptariami tarptautinio tyrimo „Academic Profession in the Knowledge-Based Society“, kuriuo buvo tiriamos akademinio personalo darbo sąlygos skirtingose šalyse, rezultatai. Daugiausiai dėmesio bus skiriama aukštojo mokslo vadybos ir valdymo klausimų aptarimui – analizuojamos naujausios akademinio personalo padėties tendencijos pasaulyje, dalinamasi Lietuvos ir užsienio patirtimi. Pagrindinių konferencijos pranešimų temos susijusios su šiais valdymo ir vadybos aspektais: akademinio personalo vaidmeniu institucijų politikoje, mokymo, tyrimų ir išorinės veiklos vertinimu, tikslų ir veiklos rezultatų valdymu aukštosiose mokyklose, akademinio personalo veiklos lūkesčių suvokimu ir įvertinimu. Konferencijoje dalyvauja mokslininkai iš viso pasaulio – Japonijos, Kazachstano, Kinijos, Argentinos, Kanados, Turkijos, Pietų Korėjos, Taivano, Suomijos, Estijos, Vokietijos, Portugalijos ir kitų šalių.
Rugpjūčio 19 d. vyksta APIKS jaunųjų mokslininkų diena, kurios metu organizuojami du seminarai Lyginamosios tyrimų metodologijos ir Tarptautinių publikacijų rengimo tema. Šiose akademinėse dirbtuvėse dalyvauja jaunieji mokslininkai įvairių šalių. Akademinės dirbtuvės organizuojamos bendradarbiaujant su Aukštojo mokslo centru TU Dortmundo universitete (Vokietija), Nacionaliniu bendruoju Sarmiento universitetu (Argentina), Aveiro universiteto Aukštojo mokslo politikos tyrimų centru (Portugalija).
Su konferencijos medžiaga galite laisvai susipažinti internete dortmund.de/zhb/hdhf/en/apiks-conference/apiks-conference-programme/index.html. Jei norėtumėte dalyvauti konferencijos diskusijose, prašau informuoti apie tai el. paštu .
Projektas remiamas Baltijos šalių ir Vokietijos aukštųjų mokyklų biuro per Vokietijos akademinių mainų tarnybą (DAAD) Vokietijos Federacinės Respublikos Užsienio reikalų ministerijos lėšomis.