KOmotini Com SEss2024 m. gegužės 21-24 dienomis šiaurės rytų Graikijos mieste, kurio nemini jokie turizmo vadovai - Komotinėje - lėktuvais, traukiniais ir autobusais, praleidę kelionėje nuo keliolikos valandų iki paros, iš dešimties Europos ir pasaulio universitetų į Trakijos Demokrito universitetą atvyko per 100 studentų ir dėstytojų. Visus juos vienija bendra misija – puoselėti ir skleisti kritinės ir kultūrinės kriminologijos idėjas. Šiomis idėjomis ir mintimis penkiolikos universitetų tinklui priklausanti akademinė bendruomenė dalijasi du kartus per metus – pavasario ir rudens konferencijose – Bendrosiose sesijose (Common Sessions).

Šio pavasario sesijos konferencijai tema „Smurtaujančios valstybės, smurto būsenos, neigimas ir ne tik“ („Violent States, states of violence, denial and beyond“) sulaukė daugiau nei 25 individualių ir grupinių studentų pranešimų. Temos įvairavo nuo propagandos, korupcijos, baltųjų apykaklių nusikaltimų, dirbtinio intelekto panaudojimo teisėsaugoje bei jo keliamų rizikų iki valstybės monopolizuotos galios, kuri arba užmaskuojama procedūrų pinklėse, sistemiškai pažeidinėjant žmogaus teises, arba pasireiškia brutalia prievarta ir nusikaltimais žmoniškumui.

Vilniaus universitetą konferencijoje atstovavo trys Filosofijos fakulteto studentai: filosofijos doktorantas Gediminas Šataitis, pristatęs pranešimą „Boundaries of a Person: What Holds Us Together and How to Punish It?“ bei taikomosios ir teorinės kriminologijos magistratūros studentės: Goda Dainauskaitė su pranešimu „Enabling authority in prison: using oppression as power“ ir Vaiva Žiogaitė (pranešimas "Artificial Intelligence in Law Enforcement: the intersection of state control and harm to society in the pursuit of justice.“) Studentus lydėjo kriminologijos katedros dėstytoja dr. Aušra Pocienė.