Iš Filosofijos fakulteto Bursų kiemo kiekvienais metais dingsta studentų, dėstytojų dviračiai. Fakulteto kiemelis nėra išimtis – nuolatos dingstančių dviračių geografinės koordinatės išsibarsčiusios po visą platųjį pasaulį. Ilgainiui pavogtas dviratis atsiranda kitoje vietoje. Kaip dviračių dingimą aiškintų kriminologijos, sociologijos, psichologijos, teisės ir kitų mokslų atstovai? Pasak Martino Gardinerio, paprasčiausias paaiškinimas būtų, kad vagis tiesiog neteisėtai perstatė dviratį, kaip vieningą ir nuoseklią makro atomų ir molekulių rinkinį, į kitą vietą, tačiau ne visi kriminologai yra patenkinti tokiu priežastiniu niutonišku įvykių sekos paaiškinimu, vienas jų – profesorius Dragan Milovanovic.
Kriminologai, kaip ir kitų socialinių mokslų atstovai, ne visuomet gerai suvokia, kaip giliai jų mąstymo ir aiškinimo schemose įsišakniję klasikinės mechanikos principai. Nors kvantinė revoliucija fizikoje įvyko prieš šimtmetį, jos atradimai vis dar laukia platesnio susidomėjimo ir metodologinės refleksijos iš socialinių mokslų atstovų, įskaitant ir kriminologus.
Norinčius praplėsti mąstymo paradigmas, kviečiame į vieno žymiausių kritinių kriminologų D. Milovanovic (Šiaurės rytų Ilinojaus universitetas, JAV; angl. Northeastern Illinois, USA) viešų seminarų (anglų kalba) ciklą „Towards a Quantum Holographically Informed Critical Criminology” (Kritinės kriminologijos kvantinės holografijos požiūriu link), vyksiantį 2014 m. gegužės 5-9 d. VU Filosofijos fakulteto 201 auditorijoje (Universiteto 9/1, Vilnius):
- Gegužės 5 d., 17 val. „Quantum Holographic Critical Criminology: Classical-Materialist Paradigm v. Process-Informational Paradigm“;
- Gegužės 6 d., 17 val. „Holographic Principle, Phase Conjugation, Assemblages, and Ecological Niches“;
- Gegužės 7 d., 17 val. „Question of Agency and a Quantized Schema QD”;
- Gegužės 8 d., 17 val. „Applications in Criminology, Law, and Transformative Justice“;
- Gegužės 9 d., 16 val. „Rethinking Newtonian Ontology in Sociology: Transforming Absolute Postulates“.
Seminarų metu profesorius pristatys Lietuvos akademinei bendruomenei naujausias socialinių mokslų metodologines idėjas, siejamas su kvantine holografija bei aptars jų galimybes aiškinant ir interpretuojant šiuolaikines kriminologijos bei teisės problemas.
D. Milovanovic Vilniaus universitete pristatys savo naujausios monografijos „Kvantinė holografija kritinėje kriminologijoje“ (numatoma leidimo data - 2014 m. birželis) idėjas. Seminaro dalyviai turės galimybę ne tik susipažinti su pakraštine („at the edge“) tarpdalykine (sociologija, psichologija, teise, fizika) metodologine prieiga kriminologijoje, bet taip pat betarpiškai aptarti opiausias šiuolaikines kriminologijos problemas su vienu originaliausių ir novatoriškiausių kriminologijos mokslo atstovų.
Seminarai naudingi ne tik kriminologams, bet ir kitų socialinių bei humanitarinių, tiksliųjų ir gamtos mokslų atstovams.
Renginys finansuojamas Lietuvos mokslo tarybos projekto (Nr. VP1-3.1-ŠMM-01-V-02-001) „Konkursinis trumpalaikių mokslininkų vizitų finansavimas“ lėšomis, pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ VP1-3.1-ŠMM-01-V priemonę „Mokslininkų ir kitų tyrėjų mobilumo ir studentų mokslinių darbų skatinimas“. Nr. VIZ-SEM-321.
Kontaktinis asmuo:
Ieva Labanauskaitė
tel.: +370 5 266 76 23
el. paštas: