Seminaras Terpiu teorija ugdymasTerpių teorija ir ugdymas
Tarpdisciplininis seminaras

Aptardamas Donaldo Trumpo nuostatas klimato kaitos požiūriu, Bruno Latouras pastebėjo, kad „posttiesos“ situacija išreiškia ne tiek abejones dėl faktų ar tiesos, kiek radikalų pasaulio, kuriame gyvename, atmetimą. Tokiu būdu, pridūrė Latouras, žemiškumas (pranc. le terrestre) liaujasi buvęs „žmogiškojo veikimo fonu arba terpe“.

Galima teigti, kad šiandienos pasaulis paženklintas terpės netektimi, kurią galima apibūdinti „juodosios dėžės“ metafora. Tai, kas artimiausia, yra labiausiai neskaidru. Mūsų gyvenamosios terpės tampa ta dimensija, kuri išlieka nepažini. Mes nebesuprantame, kaip jos veikia mus, ir kaip mes veikiame jas. Kitaip tariant – terpės ženklina vietą, kurioje geriausiai pasimato mūsų susvetimėjimas pasaulio atžvilgiu.

Šiame seminare diskusijos forma pristatoma „Terpių teorija“ – kaip pasiūlymas iš naujo tirti, suprasti ir mokytis terpių. Kokiu būdu terpes galima interpretuoti įvairių filosofijos polemikų kontekste? Kaip ši idėja pasirodo biologijos ir technologijos požiūriu? Kokiais ryšiais terpės siejasi su edukacija? Kokios ugdymo praktikos čia suteikia naujų galimybių?

Dalyvauja: Sandra Kairė, Audrius Pocius, Rūta Simutytė, Kristupas Sabolius, Edvardas Šumila
Moderatorė: Lilija Duoblienė

Renginys vyks pirmadienį 2025 kovo 24 d., 18 val. LDS šiuolaikinio meno ir kultūros erdvėje „Medūza“ (šv. Jono g. 11, Vilnius) yra nemokamas ir atviras visiems susidomėjusiems.

Seminaras organizuojamas kaip viena projekto „Terpių teorija: filosofinės aplinkodairos edukacijos prielaidos“, kuriam finansavimą skyrė Lietuvos mokslo taryba (LMTLT), Nr. S-MIP-22-63, veiklų.

 mokslų tarybos logo copy copy copy

 

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos