Zitos Šliogerienės fotografijų paroda, skirta Arvydo Šliogerio 80 – mečiui

KASDIENYBĖS TYLOJE

Penkiasdešimt metų kartu su Arvydu. Apie dvidešimt metų turėjau galimybę jį fotografuoti. Fotografavau Arvydą su draugais ir artimaisiais, renginiuose, gamtoje, fotografavau mūsų buvimą kartu. Arvydas dažniausiai net nepastebėdavo, kad jį fotografuoju, o ir ne visas nuotraukas yra matęs. Susikaupė daug nuotraukų. Rengiant parodą dalis nuotraukų sukrito į tokį, man labai artimą ir gana vientisą pasakojimą. Pasakojimą apie neviešą, tikriausiai, mažai kam pažįstamą Arvydo gyvenimo pusę.

Šiandien, žiūrėdama į praeitį, suvokiu, kad pasivaikščiojimai po Pilaitės apylinkes, kelionės į Dzūkijos miškus ir į ryto rūkus – patys ryškiausi ir šviesiausi prisiminimai iš to laiko, kai dar buvome kartu. Man tai – autentiškas dviejų žmonių buvimas kartu tyloje – be nereikalingų žodžių, be kaukių ar apsimetinėjimo ir tikras, labai artimas ryšys su gamta, savęs ir artimo žmogaus pažinimas.

Dauguma šios parodos nuotraukų eksponuojamos pirmą kartą. Tik kelios iš jų jau buvo panaudotos Arvydo knygų viršeliuose ir kituose leidiniuose, taip pat – įvairiuose renginiuose. Nuotraukas lydi Arvydo tekstų fragmentai, manau, atspindintys ir nuotraukų nuotaiką – melancholiją, vienatvę, ryšį su gamta.

Zita Šliogerienė

Parodos kuratorius – menotyrininkas Tomas Ivanauskas

Fotografijų parodą „Kasdienybės tyloje“ nuo 2024m. rugsėjo 18 d. galima aplankyti Vilniaus universiteto (Vilnius, Universiteto g.3) Centrinių rūmų antrame aukšte.

paroda1