Projekto tikslas yra skatinti tarptautinius ir tarpdisciplininius socialinės politikos tyrimus Japonijoje ir Lietuvoje keturiomis temomis: 1) senėjimas, sveikata ir išėjimas į pensiją, 2) šeima, lytis ir gimstamumas, 3) socialinė atskirtis ir skurdas ir 4) socialinės išlaidos ir finansai.
Ši idėja kilo dėl to, kad abi šalys susiduria su panašiomis problemomis – greitu arba progresuojančiu senėjimu, šeimų pokyčiais ir žemu gimstamumu, socialine atskirtimi, skurdu ir finansiniais suvaržymais socialinės politikos srityje. Tiek Lietuva, tiek Japonija susiduria su daugybe iššūkių kurdamos ir pritaikydamos savo socialinės apsaugos sistemas ir socialinę politiką. Nors problemos panašios, jas galima spręsti naudojant skirtingas strategijas. Todėl tyrėjai turi suprasti ne tik problemą, bet ir kiekvienos šalies kontekstą ir pažvelgti į ją iš skirtingų perspektyvų (sociologinės, ekonominės, psichologinės), kad sužinotų, kokių pamokų galima pasimokyti. Taigi, įgyvendinant projektą bus siekiama vystyti bendradarbiavimą, kuris padėtų tobulinti socialinę politiką abejose šalyse.
Organizuojamo seminaro metu abiejų šalių mokslininkai apsikeis žiniomis apie aktualias socialines problemas ir galimus jų sprendimo būdus keturiose projekte numatytose srityse, pasidalins atliktų mokslinių tyrimų rezultatais ir metodikomis, įvertins galimybes plėtoti tolimesnį bendradarbiavimą vykdant tarptautinius ir tarpdisciplininius mokslinių tyrimų projektus. Numatoma, kad projekto rezultatai sukurs prielaidas vystyti efektyvesnę socialinę politiką, kuri padėtų užtikrinti didesnį finansinį saugumą senatvėje, efektyvesnę šeimos politiką, didesnę socialinę įtrauktį ir mažesnį skurdą, taip pat tvaresnį socialinį finansavimą Japonijoje ir Lietuvoje.
Projekto vykdymo laikotarpis: 2024 m. balandis – 2025 m. kovas.
Projektas vykdomas pagal Lietuvos-Japonijos programą, finansavimą skyrė Lietuvos mokslo taryba (LMTLT), sutarties Nr. S-LJB-24-3. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Rikkyo universitetu Japonijoje.