Indijoje prasidėjo šešias savaites truksiantis didžiausias pasaulio festivalis – „Kumbh Mela“ – maudynės hindams šventų upių santakoje. Šventės koordinatoriai šiauriniame Prajagradžo mieste tikisi sulaukti daugiau nei 400 milijonų lankytojų. Piligrimai ir smalsuoliai į tokio masto festivalį renkasi kas 12 metų, bet šis dėl planetų ir žvaigždžių išsidėstymo, nematyto pusantro šimto metų, paskelbtas didžiuoju. Daugiau apie festivalį pasakojo VU profesorius, indologas dr. Audrius Beinorius.
Skaityti daugiau
Kinų kalba laisvai kalbantis Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto docentas Vytis Silius prieš kurį laiką buvo išvykęs į gyvenimo nuotykį: susirado darbą milijoninio Guangdžou miesto Sun Jatseno universitete ir ten praleido trejus iš penkerių numatytų metų. Tai leido iš vidaus pamatyti daugiasluoksnę Kinijos visuomenę, įžvelgti kinų gebėjimą kalbėti tarp eilučių ir netgi patirti subtilią diskriminaciją baltaveidžių atžvilgiu, mat pandemijos laikotarpiu Vakaruose virusas buvo siejamas su kinais, o Kinijoje – su baltaodžiais.
Skaityti daugiau
2024 m. gruodžio 2 d. Vilniaus universiteto Aula Parva salėje vyko paskaitų ciklo „Apie žmogų įvairiai" prof. dr. Audriaus Beinoriaus vieša paskaita „Ar mes mąstome vienodai?: Apie alternatyvius racionalumus ir Azijos tyrimus“.
Paskaitų ciklas „Apie žmogų įvairiai" skirtas Filosofijos fakulteto įsteigimo 445 metų sukakties ir Filosofijos fakulteto atkūrimo VU 35 metų sukakties progai paminėti.
Skaityti daugiau
2024 m. gruodžio 2 d. Vilniaus universiteto Aula Parva salėje vyko paskaitų ciklo „Apie žmogų įvairiai" dr. Karinos Simonson vieša paskaita „Kaip kalbėti (ir galvoti) apie odos spalvą. Faktai ir stereotipai apie afrikiečių bendruomenę Lietuvoje“.
Paskaitų ciklas „Apie žmogų įvairiai" skirtas Filosofijos fakulteto įsteigimo 445 metų sukakties ir Filosofijos fakulteto atkūrimo VU 35 metų sukakties progai paminėti.
Skaityti daugiau
VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto Indijos tyrimų centro vadovas prof. dr. Audrius Beinorius pasirodė režisierės Eglės Monikos Juozapavičiūtės dokumentiniame filme „Stresas: kaip padėti sau“ (TV Europa, 2024 m. spalis). Filme profesorius atskleidžia kultūrinės psichologijos aspektus, aptaria tradicinių religinių priemonių vaidmenį Indijoje bei likimo ir karmos suvokimą.
Skaityti daugiau
VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto Indijos tyrimų centro vadovas prof. dr. Audrius Beinorius kalbinamas režisierės Eglės Monikos Juozapavičiūtės naujame dokumentiniame filme „Emocinė krizė: kaip padėti sau“ (TV Europa, 2024). Profesorius dalinosi savo įžvalgomis apie emocinės krizės reiškinį, jo priežastis bei įveikos būdus kultūrinės perspektyvos kontekste.
Skaityti daugiau
Po raz pierwszy na Litwie odbywa się Japoński Festiwal Bon Odori. W wileńskim Domu Historii można przymierzyć kimono, spróbować japońskich specjałów, a także wciąć udział w rozmaitych warsztatach.
Skaityti daugiau
LRT laidos „Labas rytas, Lietuva!“ reportažas apie „Istorijų namų“ kieme pirmą kartą Lietuvoje rengiamą japonų kultūros festivalis „Bon Odori“. Festivalio šokiai įtraukti į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą ir šiais laikais yra organizuojami visame pasaulyje. Į tokią japonišką šventę vilniečius ir miesto svečius pakvietė „Azijos menų centras“ kartu su VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto lekt. Gabija Vosyliūte.
Skaityti daugiau
2024 m. rugpjūčio 31 d. VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto lektorius, sanskritologas Vytis Vidūnas pasirodė Indijos nacionalinėje naujienų televizijoje „Doordarshan News“.
Skaityti daugiau
Kai aš lankiausi Indijoje, Maharaštros valstijoje, ir interviu metu klausdavau žmonių apie kun. Donato Slapšio SJ palikimą Indijoje, jie dažnai man atsakydavo, kad tai yra sukurta katalikų tikinčiųjų bendruomenė, kuri yra išsilavinusi, nuoširdžiai tikinti ir laiminga.
Skaityti daugiau
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika.
Daugiau informacijos