Ne kartą keliavusi į Jordaniją Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų doktorantė Gintarė Sereikaitė-Motiejūnė džiaugiasi atradusi šią smėlėtais horizontais ir Antikos paveldu turtingą šalį, kurios lankytinos vietos žavi viso pasaulio keliautojus. Moteris dalijasi savo kelionių įspūdžiais ir rekomendacijomis, ką nuveikti Jordanijoje, o norintiems tikro atokvėpio nuo rutinos siūlo rinktis nakvynę tūkstančio žvaigždučių viešbutyje – dykumoje.
Skaityti daugiau
„Sunkiai suvokiame, kad tokie animaciniai filmai kaip „Aladinas“ formavo stereotipinį požiūrį apie šios kultūros žmones“, – sako VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas jaunesnioji asistentė, doktorantė Gintarė Sereikaitė-Motiejūnė. Klausykite laidoje „Tuzinas“.
Skaityti daugiau
Afganistano Talibanas uždraudė moterims lankytis sostinės Kabulo parkuose ir atrakcionuose. LRT laidoje „Lietuvos diena“ Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto jaun. asistentės, doktorantės Gintarė Sereikaitė-Motiejūnė komentaras.
Skaityti daugiau
Talibano valdžia Afganistane skelbia draudžianti moterims lankytis pramogų parkuose. Dar labiau moterų teises suvaržantį sprendimą Talibanas sako priėmęs, nes esą gyventojai nesilaiko ankstesnių taisyklių, apribojusių moterų judėjimą viešose vietose.
LRT laidoje „Svarbi valanda“ Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto jaun. asistentės, doktorantės Gintarė Sereikaitė-Motiejūnė komentaras.
Skaityti daugiau
Lietuvos kariuomenė paskelbė, kad nelegalios migrantų krizės tema praėjusį mėnesį tapo dezinformacijos taikiniu. Pašnekovai: DebunkEU.org analitikė, VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto jaunesnioji asistentė dokt. Gintarė Sereikaitė, Lietuvos kariuomenės analitikė Dominyka Daškevičiūtė. Laidos vedėja Aistė Čiučiurkaitė.
Skaityti daugiau
2021 m. rugpjūčio 18 d. LRT radijo laidoje „10–12“ vyko pokalbis su mūsų instituto jaunesniąja asistente dokt. Gintare Sereikaite-Motiejūne apie tai, ką Talibano įsigalėjimas reiškia Afganistano moterims ir mergaitėms. Koks yra retorinis Talibano komunikacijos moterų teisių tema lygmuo ir kiek tai atspindi realybę? Kviečiame pasiklausyti pokalbio.
Skaityti daugiau
Vieni jų gyvenimo pavydi, kiti – jas užjaučia. Arabų moterų gyvenimo būdas, taisyklės ir tradicijos gerokai skiriasi nuo mums įprastų. Nepaisant to, kad pasaulis skaičiuoja XXI amžių ir bestudijuojančios, karjeros aukštumų siekiančios moterys jau seniai nieko nebestebina, islamo tradicijas propaguojančiose šalyse, konservatyviose šeimose moters pareigos suprantamos visai kitaip. VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto doktorantė Gintarė Sereikaitė-Motiejūnė išsamiai papasakojo, kokios taisyklės ten vyrauja ir ar yra bent menka prošvaistė, kad moterų tei ...
Skaityti daugiau
Dažnas šiuolaikinis žmogus nebeįsivaizduoja, kaip ryte įmanoma išsiridenti iš lovos, kai netoliese negaruoja puodelis kavos. Nepaisant šio, vis brangstančio malonumo, didmiesčių kavinės, jau tapusios socialiniu fenomenu, nuolat būna pripildytos klegančių paauglių, iš darbo kavos pertraukai ištrūkusių darbuotojų ar jaukiai su knyga rankose įsitaisiusių močiučių. Ar žinojote, kad šiandieną toks įprastas gėrimas kadaise sukeldavo tikrą revoliuciją visur, kur tik pasirodydavo?
Skaityti daugiau
Po varginančios kelionės lėktuvu, valandos praleistos autobuse ir valandos viešbučio registratūroje dėl pasimetusių kambario registracijos dokumentų, pagaliau kritome į lovas ir, jau artėjant pirmajam sapnui, iš miegų, lyg šaltu vandeniu perliejus, pabudino iš minareto sklindantis muedzino šaukimas dar prieš aušrą vykstančiai pirmajai dienos maldai.
Skaityti daugiau
Vienas iš islamo religijos stulpų – Ramadanas, Vakarų pasaulyje labiau žinomas kaip pasninkas, kasmet pritraukia viso pasaulio žiniasklaidos dėmesį. Iš tiesų Ramadanas turi platesnę reikšmę Islamo pasaulyje. Šis mėnuo musulmonams yra ne tik maisto ir vandens atsisakymas, tai visas procesas, orientuotas į asketišką gyvenimo būdą. Ramadano tikslas, apribojus žemiškus poreikius bei aistras nuo aušros iki sutemų, įtraukiant tiek maistą, tiek lytinius santykius, susikaupti maldoms skirtoms Dievui, pasinerti į dvasinį savęs apsivalymą bei pajusti skurstančiųjų ...
Skaityti daugiau
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika.
Daugiau informacijos