Kristina Luna Dolinina – Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto dėstytoja, mokanti studentus hindi kalbos, o laisvalaikiu šokanti indiškus šokius. Ji pati Indija gyvena jau daugiau nei 20 metų, pažįsta šios šalies kultūrą iš vidaus ir yra pirmoji indiško šokio pradininkė Lietuvoje. Ši kultūra labai skiriasi nuo lietuviškos, tačiau, kaip tikina pašnekovė, savo lobynus perteikia universalia – emocijų – kalba.
Skaityti daugiau
Kviečiame pasiklausyti pokalbio su VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto dėstytoja, doktorante, klasikinių indiškų šokių šokėja ir mokytoja Kristina Luna Dolinina. Tinklalaidėje diskutuojama apie Rytų šalių egzotifikavimą ir sudvasinimą, apie vis dar gajus stereotipus, ką reiškia gyventi viena koja Indijoje ir ko trūksta mūsų žiniasklaidoje. Apie tai ir dar daugiau išgirsite laidos autorės ir vedėos Astros Petkūnaitės ir indologės Kristinos Lunos pokalbyje.
Skaityti daugiau
LRT laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ Vilniaus universiteto Orientalistikos centro indologijos lektorė Kristina Dolinina viktorinos žaidėjams uždavė klausimą apie Azijos valstybes.
Nacionalinio projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ dalyviams vaizdo klausimus siunčia žinomiausi šalies mokslininkai, išradėjai, olimpiniai čempionai, teatro ir kino kūrėjai. Moksleiviams suteikiama galimybė ne tik pademonstruoti savo žinias, bet ir kurti žaidimo strategiją.
Skaityti daugiau
LRT laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ Vilniaus universiteto Orientalistikos centro indologijos lektorė Kristina Dolinina viktorinos žaidėjams uždavė klausimą apie Azijos kultūrą.
Nacionalinio projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ vaizdo klausimus dalyviams siunčia žinomiausi šalies mokslininkai, išradėjai, olimpiniai čempionai, teatro ir kino kūrėjai. Moksleiviams suteikiama galimybė ne tik pademonstruoti savo žinias, bet ir kurti žaidimo strategiją.
Skaityti daugiau
2016-ieji buvo paskelbti Azijos šalių literatūros metais, skirtais literatūrai hindi, japonų, kinų, korėjiečių, persų, sanskrito, tibetiečių ir turkų kalbomis. Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos išleistas naujas žurnalo „Hieronymus“ 2016/02 numeris skirtas Azijos šalių literatūros vertimams.
Skaityti daugiau
2016 m. lapkričio 12 d. Lietuvos rusų dramos teatre nuaidėjo jau aštuntasis Indijos kultūros festivalis „Sursadhana“. Šokio ir muzikos koncertai stebino unikaliais pasirodymais.
Šokio koncerto vinimi tapo profesionalus klasikinio indiško šokio, klasikinio baleto bei modernaus šokio atlikėjo Sooraj Subramniam pasirodymas. Šokėjas pademonstravo aukščiausią choreografinę meistrystę, atlikdamas odissi stiliaus kompozicijas.
Skaityti daugiau
2016 m. lapkričio 9–13 d. į Lietuvą jau aštuntą kartą atkeliauja klasikinių Indijos menų festivalis „Sursadhana“. Kaip ir ankstesniais metais, šiemet festivalis pasiūlys itin aukšto lygio atlikėjų iš Indijos šokio ir muzikos pasirodymus.
„Vienas svečių – profesionalus klasikinio indiško šokio, klasikinio baleto ir modernaus šokio atlikėjas Soorajus Subraminiamas. Šokio mokęsis Indijoje, Australijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Belgijoje šis scenos judesio meistras savo unikalia sėkmės istorija įrodo, kad nuo likimo nepabėgsi – jei žvaigždės lėmė s ...
Skaityti daugiau
Lapkritį Lietuvos miestuose praūžęs Indijos šokio ir muzikos festivalis Sursadhana ’15 jau baigėsi. Apie jau septintą kartą Lietuvoje vykusį festivalį kalbėsimės su jo rengėja ir Indijos šokių mokytoja Kristina Luna.
Laidos vedėja Kotryna Reimerytė
Skaityti daugiau
Lapkričio pradžioje į Vilnių atkeliauja septintasis klasikinio Indijos šokio ir muzikos festivalis „Sursadhana‘15“. Šių metų renginys išsiskiria unikalia šiuolaikine klasikinio Indijos šokio perspektyva, kurią perteikia pasaulyje puikiai žinoma atlikėjų pora Parshwanathas ir Shruti Upadhye. Tarptautinius šokio ir ne mažiau įspūdingus klasikinės indiškos muzikos atlikėjus į lietuvišką rudenį atviliojęs festivalis vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Kupiškyje.
Skaityti daugiau
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika.
Daugiau informacijos