2024 m. kovo 25 d. Lietuvos nacionaliniame kultūros centre VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto jaunesnysis asistentas dokt. Balys Astrauskas skaitė viešą paskaitą „Protėvių garbinimo ritualai kinų kultūroje“.
Skaityti daugiau
Apie vyksiančius Taivano prezidento bei parlamento rinkimus LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ komentavo VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto jaunesnysis asistentas dokt. Balys Astrauskas.
Skaityti daugiau
2022 m. balandžio 26 d. LRT laidoje „Svarbi valanda“ dalyvavo VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto jaunesnysis asistentas, doktorantas Balys Astrauskas. Sinologijos lektorius komentavo apie Kinijoje taikomą cenzūrą gyventojams, jų reakciją į COVID-19 pandemijos valdymo priemones „nulinės COVID politikos“ kontekste.
Skaityti daugiau
Lietuvai įsivėlus į konfliktą su Kinijos Liaudies Respublika dėl plėtojamų santykių su Taivanu, IQ kviečia iš arčiau susipažinti su šia sala. <...>
1911 m. nuvertus paskutinę Kinijos imperijos dinastiją ši milžiniška Rytų Azijos šalis mėgino rinktis demokratijos kelią. 1913 m. įvyko pirmi ir kol kas paskutiniai laisvi rinkimai visos Kinijos mastu. „Nors formaliai ir buvo demokratinė valstybė, dėl įvairių vidaus nesutarimų ta demokratija realiai Kinijoje niekada nefunkcionavo, – teigė Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto d ...
Skaityti daugiau
Kinų kalbos (pabrėžiame – vartojame daugiskaitą) yra ir politinė, ir kultūrinė, ir net globalizacijos aktualija. „Kalbos klube plius“ klausiame: kiek svarbiausių kinų kalbų ir (arba) tarmių šiuo metu vartojama pasaulyje, ką reiškia sąvoka „mandarinų (pareigūnų) kalba“, kokią kinų kalbą vartoja taivaniečiai.
Skaityti daugiau
Lietuva nesvarsto jokių pakeitimų, susijusių su Taivaniečių atstovybės pavadinimu, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Taip jis komentavo naujienų agentūros „Reuters“ pranešimą, kad Lietuva, siekdama sušvelninti ginčą su Kinija, siūlo pakeisti Taivaniečių atstovybės Vilniuje pavadinimo vertimą į kinų kalbą.
Skaityti daugiau
2021 m. lapkričio 10 d. Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto doktorantas, jaunesnysis asistentas Balys Astrauskas skaitė viešą paskaitą „Protėvių garbinimas ir laidotuvių papročiai kinų kultūroje“.
Skaityti daugiau
Nuo šiol Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Taivano nacionaline centrine biblioteka. Partnerystė įtvirtinta pasirašyta sutartimi, pagal kurią numatoma įkurti Taivano sinologijos studijų resursų centrą (Taiwan Resource Center for Chinese studies), didinti sinologijos mokslo galimybių plėtrą ir informacijos prieinamumą VU.
Skaityti daugiau
Portale 15min.lt vyko diskusija apie kinų mokslinės fantastikos autoriaus Liu Cixin trilogiją „Trijų kūnų problema“. Nuotoliniame renginyje dalyvavo vertėja Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė, VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto asistentas, sinologas dokt. Balys Astrauskas, istorikas Vladas Liepuonis.
Skaityti daugiau
Tūkstančiai raudonų žibintų, drakono ir liūto šokis bei tradicinių virtinių gaminimas – kinų Naujųjų metų tradicijos, kurias žino daugelis. Tačiau turtinga Kinijos kultūra neapsiriboja vien tuo, o egzotika dvelkiančioje šalyje galioja savitos taisyklės ir autentiškas požiūris į gyvenimą.
Skaityti daugiau
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika.
Daugiau informacijos