„Labo ryto“ žurnalistų kelionė Kinijoje nuvedė į didžiausią šios šalies miestą – daugiamilijoninį Šanchajų. Šanchajus kai kuriais skaičiavimais pagal administracines ribas – didžiausias pasaulio miestas.
Įvairiais skaičiavimais Šanchajuje gyvena nuo 24 iki 35 milijonų žmonių. Megapolis išaugo iš žvejų, vėliau – prekybos bei amatų gyvenvietės ir šiandien yra vienas svarbiausių Kinijoje pramonės, logistikos, verslo, švietimo bei kitų sričių šalies centrų. Čia susikryžiuoja moderni Azijos naujojo gyvenimo vizija ir tradicinės tūkstantmečius menančios kinų kultūros apraiškos.
Aštuonerius metus Šanchajuje gyvenanti lietuvė VU Orientalistikos centro absolventė Lina Bartusevičiūtė teigia, jog per tą laiką mačiusi bene dešimt skirtingų šanchajų. Atvyko čia kaip studentė, vėliau tapo samdoma darbuotoja, galiausiai įsteigė savo įmonę. Ji spėjo pagyventi aštuoniose būstuose – kiekviename su savitais kaimynais ir atmosfera. Kaskart lietuvė tvirtina jautusis tarsi gyventų skirtingame mieste.
Lietuvoje Lina studijavo kinų kalbos ir kultūros specialybę, tačiau atvykusi į Šanchajų suprato, kad susišnekėti negali – megapolio gyventojai kalbėjo šanchajietiškai. Šiandien Lina įsitikinusi – čia ne tik įmanoma – jei tik ieškai – rasi viską, ko norisi, bet ir gali susikurti tokį gyvenimą, apie kokį svajoji. Galimybių čia labai daug, kaip ir beje – konkurencijos – jei esi linkęs tik ją tematyti. Apie Šanchajaus dinamiką ir ten gyvenančios lietuvės įspūdžius – Ievos Žigaitės reportaže.
Šaltinis: LRT televizija / laida „Labas rytas“ / Žr.: 19.01
Prieiga per internetą: http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013678660