VU Indijos tyrimų centras vadovo, Azijos ir translultūrinių studijų instituto indologijos ir budizmo studijų profesoriaus Audriaus Beinoriaus paskaita festivalyje „Mėnuo juodaragis XXIII“ Dūburio ežero saloje.

Ugnis Indijoje nuo pat seniausių laikų iki mūsų dienų turi ypatingą, sakralią reikšmę. Be jos neįsivaizduojami jokie religiniai ritualai, apeigos, šventės. Paskaitoje apžvelgsime ugnies vaidmenį religiniame hindų gyvenime, pamatines jos funkcijas ir prasmes. Taip pat aptariama ugnies personifikaciją, dievąas Agni, kitos mitologinės, kosmologinės ir psichologinės jos reikšmės.

Vaizdo įrašas

Šaltinis: MJR Festival / 2023 m. rugpjūčio 25 d.